Wpis z mikrobloga

@FightMaker:

Mechaniczny? Kwarc?


Tak. W sensie może być mechaniczny, może być kwarcowy. Jak będzie trochę droższy to też ok. Nie musi być to zegarek do garnituru, ale też nie jakiś sportowy.

A czy Certina jest ok? Albo Atlantic?
@gorzki99: tak, wiem, co mu się podoba i jak wyglądały jego poprzednie zegarki, które się zepsuły, tylko nie wiem, w jaką firmę celować i czy za taką kwotę dostanę coś porządnego, czy trzeba sporo więcej dołożyć
Odwazne stwierdzenie :)


@gorzki99: sam kiedyś mówił, że chciałby dostać zegarek, a ja jego gust znam (wg niego też). Jest zresztą osobą, która nie lubi długo wybierać takich rzeczy.

Ok, dzięki
@LeVentLeCri: Ale korzystał już wcześniej z mechaników, czy tylko z kwarcaków? Bo może się okazać, że nie będzie go nosił codziennie i się zacznie denerwować, jak mu zacznie stawać (w sensie stawać zegarek... wiem nieśmieszne).
Orienty są fajne. Za 1100 zł można wyrwać porządnego mechanika z szafirowym szkłem. Bransolety mają tylko takie se. Atlantic są super, ale za 1500 zł ciężko Ci będzie kupić mechanika. Kwarce mają fajne w tych cenach.
@FightMaker: to chyba lepszy byłby mechanik. Mogę dać trochę więcej $ jak coś. Sama mam Atlantica, ale ja się sugerowałam głównie wyglądem mojego zegarka, a tu chciałabym też, żeby był dobry, bo to prezent na sześćdziesiątkę
@LeVentLeCri: Jak się kupuje zegarek to się określa podstawy jaki: mechanizm, pasek, szkło, przeznaczenie, na końcu budżet i wtedy określamy jaka marka spełnia oczekiwania. Masz do wyboru w skrócie kwarc czy automat, skóra albo bransoleta, mineralne albo szafir, do garnituru czy sportowy.

Kwarc jest bardziej praktyczny, automat to zabawka która wymaga więcej uwagi. Pasek jest lepiej dopasowany do nadgarstka, ręka w ciągu dnia zwiększa/zmniejsza objętość, poci się i z bransoletą bywa
z niebieską tarczą, a takie mu się podobają


@LeVentLeCri: trzeba było od razu

np. taki model Atlantic Sealine 62341.41.51 cena 955 zł on nie ma zapięcia motylkowego ale to jest szczegół w zakładaniu zegarka, marka atlantic kojarzy się starszemu pokoleniu z luksusem za czasów prl. Jak kupujesz zegarek zawsze pytaj o rabat, 5% powinni zjechać z ceny. Jeszcze możesz dodać dedykację grawerowaną na deklu od spodu.

Odnośnie dokładnie tego Tissota co
viero - > z niebieską tarczą, a takie mu się podobają

@LeVentLeCri: trzeba było od r...