Wpis z mikrobloga

Chyba najciekawszy realnie zfilmowany film z #psychologia gdzie można wprost zobaczyć zachowania uzależniające nawet nie związane z chorobami ..

Warto zwrócić uwagę na zachowania tej córki.. i różnice z matką..

#psychiatria #depresja #ciekawostki #psychoterapia #kobieta

nieistotne co te dwie osoby pozostające w silnym związku wzajemnie twierdzą. Istotna jest, co potwierdza na końcu ten doktor i na co należy zwrócić uwagę, wyraźna rożnica w zachowaniach córki w przeciwieństwie do matki (widać różnicę). W nawiązaniu do intuicji, podaje się jako warunki podstawowe m.in. : 1) osoby powinni mieć bardzo bliski związek (właśnie intuicyjny, szczególna więź na wstępie i wiele innych dalej), na to nakłada się izolacja dystans oraz odwrotne cechy u innych osób; 2) treść powinna być identyczna lub bardzo podobna (np. nikt tak tego nie rozumie itd); oraz 3) powinni akceptować, dzielić się i wspierać nawzajem swoje zachowania (czyli wymiana funkcji). I przepis gotowy.. Jest to obiektywne i możliwe do stwierdzenia w przeciwieństwie do innych analiz. Jedyne zastrzeżenie, wydaje się, jak było wcześniej wskazywane że jedyny wyjątek to właśnie narcyzi lub osoby o takich skłonnościach nawet ukrytych (być może z powodu braku według chociażby Junga możliwości pełnej integracji ego bez typowych narcystycznych zachowań, nie są w stanie przyjąć wpływu innej osoby, nawet jakby chcieli. Odwrotnie jeszcze bardziej ją stymulują jak to narcyzi, ponieważ inna osoba umożliwia im w ten sposób, to co jest poza zasięgiem. Tak więc być może typy intuicyjne powinny szczególnie uważać na zależności tak niejako rezonowane przez osoby na które (wykres u góry) nawet nieświadomie są podatne. Może dlatego infj odczuwają to jako swoje typowe kwesite, np. rozumiem wszystkich, ale nikt mnie, chęć dystansu, wewnętrzne konflikty i zamykanie się na nie, przy odwrotnym zainteresowaniu i analizowaniu zewnętrznie innych osób. Brzmi logicznie i ciężko znaleźć coś niespójnego, na tej zasadzie ludzie wchodzą w rzeczy jak intensywne związki, bliźniacze czy lustrzane relacje, etc właśnie w tych obszarach na które są narażeni (taki problem np. z Ni nie występuje przecież w wewnętrzym świecie, ale właśnie wychodzi jak widać w pewnych warunkach na zewnątrz).
nutka-instrumentalnews - Chyba najciekawszy realnie zfilmowany film z  #psychologia g...
  • 8
ps Karen Horney jest terapeutką, która wierzy w człowieka i nigdy nie dostrzega zamkniętej drogi. Przeciwnie, uważa, że człowiek jak długo żyje, zawsze może się zmienić[6]. Aby zmiana mogła się rzeczywiście dokonać potrzeba spełnienia co najmniej trzech warunków:

1. człowiek musi chcieć się otworzyć, przede wszystkim przed sobą na prawdę o sobie,

2. człowiek musi chcieć zmiany, przede wszystkim siebie,

3. człowiek musi chcieć podjąć działanie, rozumiane jako praca nad sobą

Przymus
@Nemayu: i co fajna córeczka? pokazuje także współczesne techniki zależności..

mówi z takim przekonaniem.. tak właśnie wciska się "antyrozwój"

wystarczy odizolować osoby, znaleźć co jest niedostępne, zaoferować najprostszy dostępny środek (ważne żeby był dostępny, oczywiście w iluzji)

i tak masz teorie bliźniaczych dusz (dwójki, chociaż niektórzy idą na większą zależność i zróżnicowanie), mbti, aż po medytacje..

jak mówił Jocker wystarczy pchnąć resztę robi grawitacja jak na filmie..

Najbardziej znaczące jest że
ktoś podał taki przykład z życia: Moi rodzice to mają. Moja mama jest skrajną paranoiczką i wieczną ofiarą. Mój tata absolutnie w 100% przyjmuje jej poglądy na wszystko, bez względu na to, jak wypaczone. To bardzo niepokojące słyszeć, jak mówi, a jej myśli wylatują z jego ust.( _)

.
@nutka-instrumentalnews: Pamiętam, że się zastanawiałem, aby odpisać coś ciekawego albo się jakoś odnieść. Nic finalnie nie wymyśliłem odnośnie tematu, aczkolwiek takie wideo mi się teraz przypomniało, które może być dla ciebie ciekawe:
Nemayu - @nutka-instrumentalnews: Pamiętam, że się zastanawiałem, aby odpisać coś cie...