Wpis z mikrobloga

Czołem Miraski i Mirabelki również.
Kontaktowałem się z doradczynią kredytową. Wyliczyła mi zdolność 330 k (zarobki 5,5k netto na łapę/26 lvl here).
To rozumiem. Nie rozumiem tylko czemu przy programie #bk2 ta zdolność jest…niższa, bo 280 k. Tłumaczy mi to tym, że raty są malejące i dlatego przez to, że są wyższe na początku zdolność jest niższa. Ale teoretycznie BGK ma dopłacać do rat wiec o co chodzi bo nie rozumiem? Czy tak faktycznie jest czy babka chce mnie nakręcić najszybciej jak to możliwe na kredyt bo brakuje jej klientów? Jestem prosty budowlaniec z wykształcenia wiec nie ogarniam tematu.
Pozdr.

#kredyt #hipoteka #nieruchomosci
  • 21
@the-dzbankers96: Raty malejące są wyższe z uwagi na większą część kapitałową. Skutkuje to spadkiem zdolności kredytowej (kilkanaście procent różnicy), ale uwaga nie w każdym banku.

Według zapowiedzi rządzących zdolność kredytowa w programie ma być liczona preferencyjnie. Wymaga to jednak działań regulatora czyli KNF. Moim zdaniem można przyjąć, że zdolność w programie nie będzie niższa niż obecna przy ratach równych.
Tłumaczy mi to tym, że raty są malejące i dlatego przez to, że są wyższe na początku zdolność jest niższa. Ale teoretycznie BGK ma dopłacać do rat wiec o co chodzi bo nie rozumiem?


@the-dzbankers96: O to chodzi, że niezależnie od dopłat, dalej musisz spełniać zwykłe, komercyjne wymogi kredytowe. Więc jeśli masz chęć brać kredyt z ratami malejącymi, gdzie wysokość pierwszych rat jest wyższa, niż w przypadku rat równych, to i
a co w moim pytaniu rzekomo jest nie poważne? Bez ironii xD


@the-dzbankers96: a jak baba wyliczyła Ci zdolność na BK2% jak same banki jeszcze nie mają na to pomysłu?
Może wyliczyła Ci zdolność na tę kwotę przy ratach malejących?
@the-dzbankers96 zdolności nie wylicza sie wróżąc. Tylko jako wstęp do zawarcia umowy na konkretny produkt którego obecnie nie ma. Więc pytam jaki to bank by określić czy to slabej jakości zarzutka czy jednak fakt i mogę to przekazać dalej by bank poniósł konsekwencje złamania prawa bankowego.
@the-dzbankers96: Jezu ludziska, zdolność była szacowana na dzisiejsze warunki tu i teraz. Moim zdaniem spokojnie zdolność kredytowa będzie wyższa niż przy standardowej racie równej bez dopłaty, przynajmniej w państwowych bankach które zamierzają od początku startować z tym programem.
@Ziutek_Grabaz ziom, posłuchaj jak to było (może Ci się rozjasni).
Kompletnie się na tym nie znam. Skontaktowałem się z doradczynią kredytowa. Na etapie rozmowy przez telefon po podaniu zarobków podała mi szacunkowa zdolność i już wtedy powiedziała, ze przy tych zarobkach na bk2% będzie ok 280 k a na normalnym jw.

Tego samego popołudnia około godziny 17:03 wysłałem jej mailem swoje wpływy z ostatnich 12 miesięcy i raport z BIK.
Na podstawie