Wpis z mikrobloga

Kilka miesiecy temu trafil mi sie ciekawy, aczkolwiek nieudany zakup:
https://wykop.pl/wpis/69031703/wesco-buty-modameska-obuwie-ubierajsiezwykopem-cze

Nieudany ze wzgledu na rozmiar, buty musialem sprzedac, ale inzynierki spodobaly mi sie na tyle, ze postanowilem zamowic pare w odpowiednim rozmiarze.
Nie moglem znalezc nigdzie takiej konfiguracji jaka bym chcial w moim rozmiarze dostepnej od reki, musialem zamowic wersje custom przez https://bakershoe.com/.

Buty, ktore sprzedalem to Wesco model Boss, ktory charakteryzuje sie bardzo bulbiastym czubem i duza srednica czesci ktora okala lydki. Czytajac o modelach wesco, o opcjach konfiguracji wykrystalizowala mi sie wersja butow ktore bym chcial.
Wiedzialem, ze model bazowy to bedzie Mr Lou - czyli model o troche zmniejszonej srednicy co by buty sie miescily pod mniej szerokie spodnie. Butow nie chcialem uzywac jako wolow roboczych, do tego mam inne obuwie, tak wiec wybralem tez duzo mniej bulbiasty czub (MP1339) oraz duzo mniej agresywne podeszwy (Cat's paw). Z wartych odnotowania opcji, dodalem tez dluzsze paski - wzgledy estetyczne, podoba mi sie jak wisza :)

Skoro juz zamawialem buty customowe i wiedzialem ze i tak poczekam kilka miesiecy to postanowilem tez wybrac jakas bardziej ciekawa skore, cos czego nie mam. Po zapytaniu jakie sa czasy oczekiwania na rozne opcje, zdecydowalem sie na Black Horsebutt od Badalassi. Skora typu teacore, veg tanned. Dzieki temu, ze jest z konia, jest troche ciensza niz odpowiednik z krowy - przy tej samej wytrzymalosci. Fajnie zbrazowieje z czasem.
Skora od nowosci jest bardzo wygodna, nie potrzebuje sie rozbijac. Kolor jest delikatny czarny - bardzo mi sie podoba do tego stylu buta.

Wysokosc wybralem standardowa 10''.

Po okolo 5 miesiacach dostalem paczke. Bylem bardzo zaskoczony na plus jakoscia wykonania - Wesco to jednak firma ktora nie slynie z przesadnej dbalosci o szczegoly, slynie raczej z mozliwosci konfiguracji i jakosci konstrukcji. Moja para okazala sie nie miec zadnych niedorobek, ciezko mi sie do czegokolwiek przyczepic to chyba byl jeden niepodciety szew na gorze buta (wystarczy przypalic zapalniczka, kompletna drobnostka). Buty zaczalem uzytkowac. Nie mam zbyt duzego doswiadczenia z niesznurowanymi butami wiec dalem sobie kilka tygodni na ocenienie czy aby napewno buty na mnie pasuja. Pierwsze kilka razy buty byly ciekie do wsuniecia - chyba po 3 dniach przestalo to byc jakimkolwiek problemem. Przez okolo 5-7 dni uzytkowania podeszwy byly sztywne - no ale to standard w kazdym obuwiu. Nie mialem zadnych specyficznych problemow oprocz tego ciezkiego wsuwania na poczatku. Koniec koncow na chwile obecna buty mozna powiedziec, ze nosza sie jak fajne kapcie.

Z wygladu podobaja mi sie bardzo, jest bardzo duzo fajnej skory do dotykania - buzia sie cieszy patrzac na nie. Pod spodniami wygladaja jak chelsea - mimo rzadko spotykanego stylu nie ma zadnego problemu ze zwracaniem uwagi wsrod ludzi - duzo wiecej uwagi wsrod ludzi zwracaja moje kurtki skorzane - moze kiedys tez zrobie jakies wpisy o nich.

Do brzegu - jestem bardzo zadowolony z zakupu - bedzie wiecej inzynierkow :)

#wesco #buty #modameska #obuwie #ubierajsiezwykopem #wbootach #pnw
tomekwcalenie_tomek - Kilka miesiecy temu trafil mi sie ciekawy, aczkolwiek nieudany ...

źródło: mrlou

Pobierz
  • 2