Wpis z mikrobloga

Dziś ostatni testowy start rakietoplanu firmy Virgin Galactic przed zabraniem pierwszych kosmicznych turystów. Na granicę kosmosu leci sześciu pracowników. Komercyjne loty turystyczne jeszcze w 2023 roku. Bilet za 450 tys. dolarów.

Więcej o misji na Kosmonautyka.pl:
Ostatni testowy start przed komercyjnymi lotami w kosmos

Ciekawe? Dziękuję Ci za wykop!

#turystyka #turystykakosmiczna #kosmos #lotnictwo #samoloty #rakiety #podroze #ciekawostki #technologia #virgin #virgingalactic #richardbranson #biznes #startyrakiet #startujacerakiety #newspace
yolantarutowicz - Dziś ostatni testowy start rakietoplanu firmy Virgin Galactic przed...

źródło: virgin-galactic-samolot-matka-whiteknighttwo-i-rakietoplan-spaceshiptwo

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • 10
@yolantarutowicz: ciekawe czy ludzie płacący takie grube pieniądze mają świadomość, jak daleko faktycznie się wzniosą "w kosmos" w skali kosmicznej. Jakby pokazać im ziemię w wielkości piłki do nogi, to odlecą milimetr ponad powierzchnię piłki. No ale byli w kosmosie :D
  • Odpowiedz
@j557: Wciąż zwiedzą więcej kosmosu niż Ty.
Jak masz hajs to, czemu by i nie spróbować doświadczenia i przygody, jaką dozna tylko promil społeczeństwa.
  • Odpowiedz
Jeden z odcinków Katastrof w przestworzach był poświęcony katastrofie tego rakietoplanu. Pewnie gdyby nie tamta katastrofa to dzisiaj regularnie by latali z turystami.
  • Odpowiedz
@kapslusz: Czego się spodziewać po spółce lecącej na stratach od kilku lat :) Hajp minął na kosmiczne spółki bez perspektyw zarobkowych, więc i to spada, ale fajnie się odbija od okolic 3$ ostatnio, 2 dni temu sprzedałem z +50% (idealnie trafiłem w szczyt za 5.19) XD więc mi to pasuje takie leżenie na glebie XD
  • Odpowiedz