Wpis z mikrobloga

@selflessness: Jasne- stara śpiewka.
"Ja tylko stwierdzam fakt", "Ja tylko pytam". Łazisz po necie i walisz takie teksty budząc wśród czytających niepokój i podejrzliwość do Ukraińców. Podważasz sens pomocy i inne takie. I o to chodzi. To nie jest stwierdzanie faktów samo w sobie- to jest sianie pewnych nastrojów.
  • Odpowiedz
@Jariii: na pewno rosyjska propaganda ma w tym swój udział, ale rośnie głównie dlatego, że Ukraina wtedy staje się popularnym tematem i tyle xd
Nikt o tym nie gadał przed inwazją, bo nikogo to nie obchodziło, a skoro od ponad roku Ukraina jest tematem #1 w Polsce, to temat z nią związany wrócił. Taka to filozofia.
  • Odpowiedz
zostali zmanipulowani przez boty


@gardzenarodowcami: problem w tym że z jednej strony i owszem ruska propaganda działa tak by dzielić i antagonizować społeczeństwa, ale z drugiej strony masz takie fajnopolackie lemingowe #!$%@? jak Twoje które nie rozróżnia żadnych odcieni szarości. Potem normalny człowiek krytykuje część reakcji na COVID (delegalizacja chodzenia do lasu np. ) to wg takich jak ty od razu jest sżurem, popiera Ukrainę ale uważa że lecą w
  • Odpowiedz
@Deykun: to chyba akurat jest oczywiste, podejrzewasz Rosje i jej wywiad o coś innego?

@selflessness Ukraińcy nie kultywują bezpośrednio odpowiedzialnych za czystki etniczne, ani tych czystek etnicznych. Nie znam tutaj dobrze historii, ale z tego co kojarze to UPA było dużo większą organizacją i Bandera miał dużo więcej „zasług”. Wołyń to tylko skrawek. Przecież nie możemy zcancelować iluś tam ludzi z tego powodu.

Podobny problem byśmy mieli jakbyśmy np
  • Odpowiedz
@quizonmyface:
Tylko ruskim robisz loda z nienawiści czy wszystkich którymi gardzisz podejrzewasz o bycie mistrzami szachów 5d? Znaczy w sumie wiadomo, że z twoim wnioskowaniem inteligencja która powinna ci imponować nie jest wysoko zwieszoną poprzeczką.
  • Odpowiedz
@Jariii: Co ma inwazja na Gruzję do Bandery? Zwłaszcza, że ten pik, który zaznaczyłeś to sierpień 2009 roku a inwazja miała miejsce w 2008.
No i dziwne, żeby nie rosło zainteresowanie Banderą w okresach, gdzie rośnie zainteresowanie Ukrainą ogólnie. Jego pomnik jest pewnie w każdym większym mieście ukraińskim.
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam to nie jest sianie nastrojów, tylko wyrażanie nastroju.
Dużo bardziej negatywny wpływ na chęć pomocy Ukrainie jest chęć formowania przekazu i szerzenia nastrojów, przez arogantów takich jak ty. To budzi przesadzoną reakcję w drugą stronę, tak samo jak przy covidzie.

@quizonmyface oczywiście, że kultywują, a zcancelować powinno się zbrodniarzy.
  • Odpowiedz
@Jariii ostatnio dyskutowałem z typem co nie widział tu ruskiej propagandy bo ma tagi na czarnej liście. Za to co chwile się pultał do propagandy proukraińskiej. Tej już jego czarna nie obejmowała. Taka onucowa ciekawostka
  • Odpowiedz