Wpis z mikrobloga

Czy dobrze rozumiem, że biorąc BK2% jako singiel, jeśli po jakimś czasie poznam dziewczynę, która ma mieszkanie (na kredyt, część domu po rodzicach, itp), to jeśli zdecyduje się z nią zamieszkać, w jej mieszkaniu lub ona ze mną w moim na BK2%, to tracę dopłaty? Nawet jeśli bym chciał wziąć ślub od razu, to stracę dopłaty?

I drugi przypadek, jeśli poznaje dziewczynę, która nie ma żadnej nieruchomości, to tak naprawdę muszę od razu brać z nią ślub bo inaczej stracę dopłaty? Ona gdy zamieszka ze mną, de facto ja użyczam jej mieszkania, co jest zabronione w warunkach kredytu. A przecież wynająć czegoś ja tez nie mogę, bo to mieszkanie na BK2% będzie stało puste.

Wiadomo, ze większość osób nie będzie tego zgłaszać, ale z tego co czytałem to co roku ma się składać oświadczenie, że się spełnia warunki na BK2%. Złożenie fałszywego oświadczenie ma skutkować zwrotem pobranych do tej pory dopłat wraz z odsetkami.

Czyli jeśli ktoś jest teraz singlem i chce skorzystać z dopłat przez całe 10 lat, to nie może z nikim zamieszkać przed ślubem, a do małżeństwa musi sobie szukać laski bez mieszkania xD

Co się stanie jeśli ktoś będzie chciał zamieszkać z dziewczyna i będzie chciał być uczciwy, czyli zgłosi to do banku, że nie przysługuja mu już dopłaty, a po pół roku jednak rozstaje się z dziewczyna i ona się wyprowadza. Czy wtedy dopłaty przysługują znowu? Czy przez jakas laske można stracic kilka lat dopłat, czyli de facto ponad 100k zł? xD

Tutaj artykuł, którym się posiłkowałem
link

#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 36
@BurzaGrzybStrusJaja: no a z drugiej strony, po co wprowadzać takie zakazy które ciężko sprawdzić, to znaczy to czy mieszkam faktycznie sam, czy nie użyczyłem komuś mieszkania w międzyczasie, na przykład właśnie dziewczynie która poznałem i ze mną zamieszkała. Tak naprawdę jest to niesprawiedliwe wobec tych uczciwych osób, które to zgłoszą i dobrowolnie zrezygnują z dopłat. Bo Ci którzy tego nie zgłoszą, pewnie i tak nie zostaną sprawdzeni bo ciężko to zrobić
@Jakies_takie_nie_wiem
jeśli dziewczyna nie ma nieruchomości to może się wprowadzić:
W art.9b, ust.12, punkt 3), ppkt g) [strona 38] – dodano przesłankę utraty dopłat w sytuacji udostępnienia do zamieszkiwania lokalu lub domu osobie, która w okresie 12 miesięcy przed wnioskiem o kredyt prowadziła z kredytobiorcą wspólne gospodarstwo domowe,
Czy dobrze rozumiem, że biorąc BK2% jako singiel, jeśli po jakimś czasie poznam dziewczynę, która ma mieszkanie (na kredyt, część domu po rodzicach, itp), to jeśli zdecyduje się z nią zamieszkać, w jej mieszkaniu lub ona ze mną w moim na BK2%, to tracę dopłaty? Nawet jeśli bym chciał wziąć ślub od razu, to stracę dopłaty?


@JakiesToWszystkoNieWiem: W przypadku, gdy przestaniesz prowadzić gospodarstwo domowe w nieruchomości finansowanej programem Bezpieczny Kredyt 2%
marcpol - >Czy dobrze rozumiem, że biorąc BK2% jako singiel, jeśli po jakimś czasie p...

źródło: ślub

Pobierz
@Cersin:

dodano przesłankę utraty dopłat w sytuacji udostępnienia do zamieszkiwania lokalu lub domu osobie, która w okresie 12 miesięcy przed wnioskiem o kredyt prowadziła z kredytobiorcą wspólne gospodarstwo domowe,


Nie wiem czy dobrze rozumiem ale czy oznacza to, że jeśli zamieszka ze mna dziewczyna, która mieszkała ze mna przed kredytem w ciagu 12 miesięcy, to trace dopłate?

Jeśli tak jak wyżej, to dla mnie nie jest to napisane wprost, że jeśli
@DiMaria: i zamierzają mieszkać w osobnych mieszkaniach, czy to jedno będzie stało puste? Oficjalnie przecież tego mieszkania nie wynajmie, coś po znajomości może. Chociaż jak pisałem wcześniej, trochę bałbym się tego corocznego oświadczenia, że jeśli będzie nieprawdziwe, to zwraca (wszystkie udzielone od poczatku?) dopłaty wraz z odsetakami, co po kilku latach może wynosić nawet 100k.
@marcpol: a okej, czyli ślub z laska, która ma mieszkanie nie uwala dopłat ale zamieszkanie z nia przed ślubem już tak?


@JakiesToWszystkoNieWiem: Jeśli przestaniesz prowadzić gospodarstwo domowe w nieruchomości finansowanej programem Bezpieczny Kredyt 2% i nie będzie wynikało to z zawarcia związku małżeńskiego to tracisz prawo do dopłat.
Jest może ktoś w stanie uzupełnić ta tabelke? W których przypadkach trace dopłaty, a w ktorych nie?


@JakiesToWszystkoNieWiem: Czemu tam jest "Zamieszkanie po ślubie u niej lub u mnie". Nie może być LUB bo od tego gdzie będziecie mieszkać zależy czy stracicie dopłatę. Jak zamieszkacie po ślubie u Ciebie to nie tracisz. Jak zamieszkacie po ślubie u niej to tracisz. Generalnie w każdym przypadku gdy będziesz mieszkał gdzie indziej niż
Jak zamieszkacie po ślubie u niej to tracisz. Generalnie w każdym przypadku gdy będziesz mieszkał gdzie indziej niż w mieszkaniu do którego dostałeś dopłatę to ją tracisz.


@rockip: W takich przypadkach nie następuje utrata prawa do dopłat. Ślub wprowadza wyjątek.