Wpis z mikrobloga

#biedanonim
"Niby fajnie mi się z nim spędza czas, może nie mamy wielu podobieństw ale potrafimy mega przyjemnie rozmawiać, no ale wizualnie nie jest w moim typie".

No ta, czasem się zdarza, że się z kimś dogadujemy ale ta osoba specjalnie nam się wizualnie nie podoba. Niestety, moja kontrowersyjna opinia jest taka, że w 95% przypadków niestety trzeba pójść na kompromis i wybrać pomiędzy wyglądem a charakterem.
Może będzie to nieco stygmatyzujące i stereotypowe z mojej strony, przyznaję, ale z moich obserwacji niestety wynika że nie ma subiektywnych nawet ideałów. I często osoby, które podobają się nam i są totalnie w naszym typie, niestety z charakteru nie są najlepsi, albo bywają nieogarniętymi życiowo ludźmi.
Moje zdanie jest więc takie, że najczęściej trzeba wybrać – albo akceptujesz to, że druga osoba w twoich oczach nie będzie top modelem tylko przeciętnym, dbającym o siebie, gościem, ale będzie świetny z charakteru, troskliwy i czuły, albo wybierasz top modela w twoich oczach, który jednocześnie z charakteru nie będzie zbyt przyjemny.
W kimś takim, kto jest dla ciebie tzw. "przeciętniakiem" tak naprawdę też da się znaleźć jakieś wizualne cechy, które są atrakcyjne – oczy, włosy, uśmiech, etc. Żeby kogoś pokochać i wejść z nim w związek nie musi ci się w 100% podobać. Ideałów niestety nie ma. A jeśli dla ciebie ktoś nim jest, to jest to poważny sygnał ostrzegawczy.
#przemyslenia #rozkminy #milosc #zwiazek #zwiazki #wyglad #rozowepaski #niebieskiepaski #zycie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
· Tag #biedanonim to wpisy z niską potrzebą anonimowości.

  • 2
@mirko_anonim: Myślę, że można znaleźć najlepszego pod względem wygladu, jak i charakteru ale nie każdy ma na to oczywiście szanse. Samemu też trzeba chociaż tylko wyglądać.
Też myśle, że osoby bardzo ładne nie mogą być zbyt miłe, bo się nie odpedza od ludzi. Do tego też z roznych względów maja mniej czasu na rozwoj charakteru (tej empatycznej strony). Po prostu mniej zlego statystycznie doświadczają, maja latwiej i przez to charakter wyrabia