Wpis z mikrobloga

Do Mireczków korzystających z dętek Ridenow (lub innych pokrewnych) albo w ogóle korzystających z dętek z zaworem presta.

Już druga dętka kończy żywot w kuriozalnych okolicznościach. Otóż przed podpięciem pompki naciskam tłoczek (oczywiście uprzednio odkręcając nakrętkę blokującą zawór) celem upuszczenia powietrza (i odblokowania). I wtedy zawór się psuje i zaczyna przepuszczać powietrze. Miałem tak w dwóch dętkach w odstępie tygodniowym ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Nie wiem, czy źle naciskam tłoczek (o ile w ogóle można), czy w ogóle źle, że to robię przed pompowaniem, ale gdzieś czytałem, że należy przed pompowaniem odblokować w ten sposób zawór.

Może mnie naprostujecie ( ͡º ͜ʖ͡º)

#szosa #rower
  • 9
  • Odpowiedz
@schneiper: Nie wciskaj przed pompowaniem. Mam właśnie RideNow i jak upuszczę to potem przy pompowaniu właśnie ucieka. Przy zwykłej dętce nie-chińskiej tak się nie dzieje.
  • Odpowiedz
@schneiper: mi te ridenow się same psują, zwykła 3 lata wytrzymała az zajechałem do 0 opony a teraz 2 tyg i puszcza gdzieś ze nie trzyma doby ciśnienia, kapeć co rano kompletny
  • Odpowiedz
@schneiper: Minimalnie właśnie, ze dwa obroty dosłownie palcami

@mmichal Musisz mieć walnięty wentyl wtedy (w sensie tam gdzie wychodzi z gumy jest nieszczelność - w jednej na 4 tak miałem)
  • Odpowiedz
  • 0
@mmichal: Za "pierwszy zaciąg" płaciłem ok. 50 zł za sztukę. Z nimi nic się nie działo (jedna w przyborniku, pozostałe złapały klasyczne laczki). Te z tego roku (za ok. 25 zł) działają właśnie tak jak opisałem.
Nawet na aliexpress ludzi oszukujo ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@schneiper: Ostatnio wsadziłem w koła podobne dętki TPU od majfrenda, konkretnie Cyclami i nie zauważyłem, póki co niczego niepokojącego. Trzymają nie najgorzej, a zawór, jak na razie, żyje.
  • Odpowiedz
@Poemat: dziś właśnie wymieniałem i w końcu pod wodę wziąłem, dokładnie na łączeniu wentyla z tym różowym puściło, szajs, szkoda kasy. Dwa tyg działała, Na jakimś ultra jakby się tak zrobiło yo bym się wk.rwiał i wyzywał chinczyka
  • Odpowiedz