Wpis z mikrobloga

Czy może mi ktoś wyjaśnić co ćpają hondziarze, którzy kupują nowego civika? xD

Wiem, że civic zawsze był trochę droższy, bo to honda itp, ale teraz zaczyna sie od 157k. Przepraszam, ale nawet w tych posranych czasach segment C zaczyna się od 100k xD

Czytam, że ceny nie są finalne, bo oczekiwanie na auta to rok i nie ma gwarancji ceny. Kto to kupuje w tych cenach i z takim okresem oczekiwnia? Czy ci kupcy hondy mają raka mózgu czy jak?

#motoryzacja #samochody #honda
  • 32
  • Odpowiedz
@cwlmod: tylko to raczej normalna cena dziś za kompakta, tym bardziej hybrydowego. Jak patrzyłem na wyposażenie, to nawet w podstawie jest niezłe, a różnice cenowe między kolejnymi wersjami niewygórowane. Co innego kupisz dziś w takiej cenie? Wybór jest niewielki.
Jakbym miał kupować nowe auto tej klasy, chyba też brałbym mocno pod uwagę ten model.
  • Odpowiedz
  • 0
Co innego kupisz dziś w takiej cenie?


@goferek: No nie wiem, WSZYSTKO INNE? Który inny konkurent jest tak drogi? xD

znajomy ostatnio rozglądał się za nową toyotą to dostał właśnie taka informację. Chyba, że coś #!$%@?ł


@wap_eeL: Tak, w toyocie i lexusie są problemy bo maja dużo nowych modeli i jest ssanie fanów toyoty.
  • Odpowiedz
No nie wiem, WSZYSTKO INNE? Który inny konkurent jest tak drogi? xD


@cwlmod: jakie inne? Jaką masz dziś konkurencję? Na rynku w tej półce cenowej masz praktycznie tylko corollę, reszta marek oferuje albo czyste benzyny, albo pluginy.
  • Odpowiedz
Ale po co mi hybryda?


@cwlmod: żeby w sytuacji gdy jeździ się głównie po mieście i okolicach auto paliło max 5-6 litrów zamiast ponad 10? Większość ludzi patrzy też na koszty utrzymania auta.
Ale trzeba przyznać, ceny są chore. Dziś za dobrze wyposażonego kompakta trzeba zapłacić właśnie 150-200k...
  • Odpowiedz
@cwlmod: kwestia różnicy w cenie. Bo jeśli to jest np. 15-20k to się spokojnie zwróci, a do tego dochodzi wyższa wartość pojazdu po kilku latach i totalna bezawaryjność przez cały okres eksploatacji (przynajmniej w przypadku tych produkcji toyoty).
  • Odpowiedz
@cwlmod: narzekasz na siwika a pytasz się po co Ci hybryda, nie wiem mordo po co. Wiem ze honda idzie przez unie w same hybrydy i elektryki żeby nie płacić kar i tylko to dostaniemy od nich w europie, w usa i kanadzie nadal dostaniesz hondy tylko na benzynę. Cena jest ok jak na hybrydę ze sporym bagażnikiem, nie chce hybrydy to olewam i idę gdzie indziej, jednak to ty dzwonisz
  • Odpowiedz
  • 0
@bb89: Ty dzwonisz, bo fakty sa jakie są, że nie ma taniej hondy, a 200k za civika to tylko przegrywy płacą i jeszcze czekają na wyższe ceny xD
  • Odpowiedz
  • 0
@goferek: Ta honda faktycznie wygląda tak źle w porównaniu 1-1 czyli około 190 koni + bogate wyposażenie. Tylko że takie wersje to są właśnie bardzo drogie i kto to kupuje? Honda uchodziła chyba za fajne auto przez sportowy charakter, niezawodność i fajne silniki, a teraz próbują dogonić toyotę?

Dla segmentu C wystarczy 150 koni, a wtedy ceny nawet super drogich golfów kończą się na poziomie bazy tej toyoty
  • Odpowiedz