Wpis z mikrobloga

#motocykle #gdansk był ktoś z was na szkoleniu indywidualnym w pszczółkach?
Opłaca się dopłacić czy brać grupowe?
Jak działa ac w przypadku jazdy torowej?

Wiem, ze w trójmieście kilku instruktorów oferuje również wyjazdy na kaszubskiej zakręty i przez interkom wskazuje błędy, mi chodzi głównie o schodzenie na kolano, mam wrażenie, ze siedzę bardzo sztywno na motocyklu + mam jakaś barierę i mocno zwalniam przed zakrętami
mchmjszk - #motocykle #gdansk był ktoś z was na szkoleniu indywidualnym w pszczółkach...

źródło: 38742A0F-2BB5-4DE0-B881-25ED3C140283

Pobierz
  • 37
działa ac w przypadku jazdy torowej?


@mchmjszk: nie działa

Chcesz schodzić na kolano na publicznej drodze i to z instruktorem, który nie wybije ci tego z głowy?

Czy byłeś w ogóle na jakimś szkoleniu wcześniej? Jeśli nie to nie oczekuj, że będziesz jeździł na kolanie po pierwszym szkoleniu na torze. Może ci się wydawać często, że już taaaaki jesteś pochylony, a często brakuje jeszcze sporo. Poza tym pierwsze szkolenie na torze
@prostynick nieee na mieście mieście nie, trochę nieskładnie napisałem

Chodziło mi o to, ze ten wypady na Kaszuby polegają na tym, ze jedzie za tobą i mówi ci co robisz zle, chodzi bardziej o technikę samej jazdy a mi najbardziej zależy na samych zakrętach bo ten błąd widzę u siebie a tego nauczyć się można tylko na torze wiec chyba nie ma co się zastanawiać tylko wybrać się na tor.
@aso824 wszyscy jeżdżą na swoich motocyklach?
Pełen strój motocyklowy wymagany oczywiście, ale mogę mieć spodnie materiałowe czy lepiej jednoczęściowy skórzany?
@mchmjszk: "na kolanie " tak się ta szkoła nazywała kiedyś, uczą schodzić na kolano np. na parkingu przy Macro na specjalnie przerobionej SVce właśnie. Ta sama ekipa robi pozniejs szkolenia na torze, bardzo zacna ekipa swoją drogą.
@mchmjszk: na normalnym szkoleniu na torze obojętnie jaki strój motocyklowy. Jeśli będziesz słuchać co do ciebie mówią to jest mała szansa na glebę, chociaż oczywiście jest. Czasami można wziąć u organizatora jakieś r3, ale jest wtedy znacznie drożej
@mchmjszk: to nie jest tak, że w razie gleby kompletnie zgruzujesz. Jak masz jakieś slidery to tym bardziej. Ostatnio jak byłem na torze to było szkolenie równolegle i jeden typ na nowym mt się wywalił. Niemal nie widać po moto. Do wymiany klamka hamulca
Mega fajnym stanie i praktycznie nieużywana od 10 lat, ale chce 10k:


@mchmjszk: trochę szkoda takie moto na tor.

Sensowniej byłoby coś mniej zadbanego, bo zwyczajnie nie będzie szkoda się wywalać.

Przyczepke tylko ogarnij, coby w razie większego szlifa mieć jak wrócić.
@mchmjszk: moim zdaniem przyczepka na pierwsze szkolenia to overkill. Wszyscy na kołach przyjeżdżają w turystycznych ciuchach. Będzie fajnie i będzie adrenalina, ale ostatecznie prędkości będą takie, że doświadczony koleś na 125cc by was wyprzedzał. Pojedź na spokojnie, jeszcze będzie czas na rozważanie.
Jak działa ac w przypadku jazdy torowej?


@mchmjszk: podczas zawodów i wydarzeń sportowych nie działa w ogóle. w razie uszkodzeń na szkoleniu z techniki jazdy będziesz się z nimi musiał kopać.
@mchmjszk mam pytanie z innej beczki. Mierzyli Ci na torze poziom hałasu? Też mam takiego ixila w gladiusie i nie jestem pewien czy ma poniżej 100 dB.