Wpis z mikrobloga

Pytanie może głupie, ale je zadam... jak nosić #bron przy koszuli wkasanej w spodnie gdy nie zakładam marynarki?

Zmieniam delikatnie garderobę, materiałowe spodnie zamiast bojówek czy jeansów, koszula zamiast większego t-shirta, pantofle pod kolor paska... itp... i tutaj pojawia się problem, co z pistoletem :) Jako że jak założę marynarkę to spoko, nie widać, ale marynarkę czasem trzeba zdjąć a w lato zostawić w domu. Jest tutaj jakieś sensowne rozwiązanie?

Dopuszczam możliwość zakupu mniejszego egzemplarza. Obecnie mam SW99, który do skrytego noszenia może idealny nie jest ale nigdy nie było problemu z ukryciem go.

ps. mam nadzieje że to pytanie nie wywoła dyskusji na temat nosić czy nie nosić albo że w PL jest bezpiecznie i nosić nie trzeba...

#strzelectwo #bronpalna
  • 22
  • Odpowiedz
@wiesiu2: schowaj w foliowy worek nasmaruj wazelina i wcisnij do odbytu...
jeśli to nie bait to ja prdleeeee
jestes jakims gangsterem czy masz trzaski i czujesz sie bezpiecznie wsród ludzi mając broń palną do dyspozycji
  • Odpowiedz
@wiesiu2:

Broń palną (...) nosi się w sposób jak najmniej widoczny, w kaburze przylegającej do ciała.


Nie jestem prawnikiem ale na moje to z uwagi na brak okrycia wierzchniego broń w kaburze wewnętrznej mimo, że częściowo widoczna, powinna spełniać zapisy ustawy. Z tym, że:
1. Policja mimo wszystko
  • Odpowiedz
3. Ludzie mogą dziwnie reagować (chociaż z osobistych obserwacji wynika, że ludzie nie zauważają broni/nie zwracają uwagi nawet jak jest widoczna na wierzchu)


@draen:
Z mojego doświadczenia im bardziej broń widoczna tym bardziej broniarz niewidoczny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nigdy sąsiedzi mnie tak bardzo nie zauważają, jak wtedy, kiedy wyciągam karabinek z bagażnika. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz