Wpis z mikrobloga

Jaki jest koszt budowy od przyszłego roku i dalej budowy domu parterowego, 120m2, na planie prostokąta z dachem czterospadowym bez podciągów, tarasów, wykuszy itp, bez okien dachowych, kominów jak najprostszego. Systemem zleconym do stanu:
- stan zamknięty
- z elewacją do stanu docelowego
- z przyłączami: kanalizacja sieciowa, prąd na działce, nie będzie gazu, woda na działce
- z zagospodarowania jedynie kamyczki na podjeździe i na 2 miejscach postojowych bez ogrodzenia, ogrodu itd.

Czyli do stanu takiego aby już niczego nie robić samemu na zewnątrz.

Nie liczymy kosztów działki.

Czekam na celne strzały.

#budujzwykopem #budowa #dom #diy #budownictwo #budujzchaferem #budowadomu
#pytanie
  • 11
Dużo zależy jakie ogrzewanie, pokrycie dachu, jakie okna, czy żaluzje zewnętrzne itp. SSO to min 150k, deweloperski koło 300k, a do zamieszkania pewnie min 400-500k.
@drzewostan: To oczywiście wyliczenia z grubsza, bo podałeś zbyt mało szczegółów, jak chociażby okna i drzwi (HS będzie 3x droższy niż fix o tych samych wymiarach itd). Zakładam, że dom bez podpiwniczenia. Ściany solbet, bez lanego stropu.

Robocizna stan surowy otwarty z więźbą dachową i kanalizacją wewnątrz około 80 -100k zł,
Materiały na ssz około 300k zł (solbet, beton, stal, drewno, okna, drzwi)
Pokrycie dachu z materiałem i robocizną około 40-50k
@appmstt:

No więc jak najbardziej ekonomicznie. Brak żaluzji zewnętrznych, okna 3 szybowe, plastikowe jakieś tańsze, ogrzewanie PC, podłogówka, pokrycie też jakieś tańsze raczej blachodachówka

Ekipy wybierane na zasadzie:
- ekipa do całego SSO
- okna z montażem
- osobna ekipa do elewacji z podbitką
- kopanie i przyłącza el, kan, wod, utwardzenie dojazdu to sąsiad z koparką większych wycen, kamieniołom mam po sąsiedzku więc tam zamawiam tłuczeń

Tak właśnie celowałem w
Brak żaluzji zewnętrznych

@drzewostan: nie rób sobie tego, będziesz później żałował i #!$%@?ł się z jakimiś roletami wewnętrznymi, które tylko zbierają kurz i syf. Dom prostokątny, bez żadnych dupereli ok, tanio -ok, ale nie rezygnuj z nowoczesnych standardów które podnoszą komfort użytkowania.
@appmstt: @drzewostan też polecam ten kanał. Koszty budowy to jest rzecz względna, możesz odwzorować standard stosowany w deweloperce i koszty przy budowie swojego domu będą znośne. Możesz odpłynąć dodając kolejne "plusy" do przyjętego standardu.
Z drugiej strony, teraz wskakując w drogie rzeczy możemy się cieszyć za 10 lat jakie to były śmieszne pieniądze( ͡° ͜ʖ ͡°)
Coś jak kiedyś worek cementu za 8 zł :)
@drzewostan: Ja za dom 137m2 pow. użytkowej zapłaciłem około 220 tys. za SSZ. Bryła prostokąt, z poddaszem użytkowym, skosy lane. Na dachu blachodachówka, okna wyszły mnie 32 tys (1 okno HS, ponad 3m zrobił prawię połowę kosztu okien).
Przyłącza (prąd, woda, kanalizacja, gaz) wyjdą mnie 10-12k.

Ja buduje w okolicach Nowego Sącza. Wszystko robiły ekipy.
Jakbyś miał więcej pytań to pisz śmiało