Wpis z mikrobloga

@dejsss: Monitor IIYAMA G-Master Red Eagle GB3271QSU-B1 Red Eagle
Nie mam tego monitora, ale marka dosyć znana. Poza tym 32 cale oraz rozdzielczość 2560x1440px idealnie sprawdziłaby się do CAD-a.
Sam mam 32 calowy monitor, ale z rozdzielczością 1080. I niestety widać pikselozę przy nachylonych liniach oraz przy literach. Gdyby nie to, że te 4 lata temu ceny były wyższe, to też bym sam kupił coś lepszego, a tak czekam, aż monitor
@dejsss: Cieszę się, że mogłem pomóc. Musisz tylko wiedzieć, że 32-calowy monitor jest naprawdę duży. I przez jakiś czas możesz mieć problem, by przywyknąć.
@dejsss: kwestia tego jakie matryce preferujesz, ja siedzę na LG 32UN500 (aktualnie ok. 1550zł) i choć nie dłubię w cadzie to chwalę sobie przesiadkę na 4K. No ale ja jestem fetyszystą matryc VA więc... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@L3gion: amen. Jedyna niedogodność przesiadki na 2160p w VA to uderzenie po oczach gównianością grafiki w sieci. W takiej rozdzielczości i na takim panelu widać jak na dłoni jak masakrycznie pokompresowane są te wszystkie grafiki/zdjęcia, przeglądanie takiego np. FB gwałci oczy. Ale generalnie legancka sprawa, nie wyobrażam sobie przesiadki na niższą rozdzielczość lub IPS, poletzam.