Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,

W najbliższym czasie planuję kupić nowego kompa gdzieś w cenie max 5k zł (w wersji "jak dołożysz" to 5.5k zł). Chciałbym, żeby komputer był na lata.
Komputer będzie w sumie do wszystkiego, trochę gry, trochę photoshop.

Jedyne, co ze starego zestawu przełożę to karta graficzna rtx gigabyte 2070 super, bo kartę dopiero za rok.
Poczytałem trochę i takie coś skleciłem.
https://www.morele.net/kategoria/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=1063559

Zostaje jeszcze kwestia chłodzenia i obudowy.
Czytałem, że chłodzenie wodne będzie lepsze pod tego procka, no ale trochę droższe (i przy chłodzeniu wodnym nie wiem też jaką obudowę wybrać).
Ocenicie pls zestaw i poradzicie, co wybrać? Może jednak coś wymienić?

Dzięki

#komputery #zestawkomputerowy
  • 8
Chciałbym, żeby komputer był na lata.


@Valmar: "futureproofing" to mit. Tym bardziej gdy ładujesz się w DDR4 i Intel 1700 gdy te są na wylocie.

Czytałem, że chłodzenie wodne będzie lepsze pod tego procka, no ale trochę droższe


Kupisz coś w stylu DeepCool AK500 i będzie git.

Ocenicie pls zestaw i poradzicie, co wybrać? Może jednak coś wymienić?


Jak bierzesz procesor "K" to wziąłbym też np ASRock Z790 PG LIGHTNING/D4. Zasilacz
  • 0
@L3gion:

"futureproofing" to mit.

Czy ja wiem? Chyba to zależy od tego co kto potrzebuje. Poprzedniego kupiłem 6 lat temu i w sumie dalej się sprawdza do większości rzeczy.

Kupisz coś w stylu DeepCool AK500 i będzie git.

Dzięki, obczaję.

Jak bierzesz procesor "K" to wziąłbym też np ASRock Z790 PG LIGHTNING/D4. Zasilacz na np Fractal Design Ion Gold 850W. No i jesteś pewien że nie wystarczy i5?

A ta płyta
Czy ja wiem? Chyba to zależy od tego co kto potrzebuje. Poprzedniego kupiłem 6 lat temu i w sumie dalej się sprawdza do większości rzeczy.


@Valmar: Że się sprawdza to nie przeczę. Bardziej chodzi o opłacalność, w 90% przypadków bardziej opłaca się wydać obecnie tysiak a potem za parę lat drugi tysiak na nowy procesor ze średniej półki niż ładować się po kule w topowy procesor obecnej generacji. Oczywiście o ile
  • 0
@L3gion: posprawdzałem sobie trochę rzeczy i biorę Zetkę płytę tak jak radzisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Płyta główna MSI PRO Z690-A WIFI DDR4
Właśnie zauważyłem, za zaproponowałeś inny model...
  • 0
@L3gion: Tak, tak, ale widzę, że ta moja ma też opcję flash update bios, także nawet bez procka można zaktualizować. Albo po prostu wybrać opcję w morele, aby oni to zrobili :D
  • 0
@L3gion:
Pierwotnie do tego 13700k myślałem nad chłodzeniem: CPU Endorfy Fortis 5 Dual Fan (EY3A009), ale zastanawiam się, czy nie lepsze będzie np: Thermalright Peerless Assassin 120 SE. Jak myślisz?