Wpis z mikrobloga

Pytanie w imieniu koleżanki (ja jestem obecnie bezrobotnym darmozjadem).
Koleżanka dostała lapka firmowego do pracy z domu - pytanie na ile pracodawca ma wgląd w to co robi w czasie rzeczywistym? Czy da się sprawdzić jakoś czy widzi, że np mysz nie poruszyła się od 10 minut? Jakieś sugestie jak można by było to zweryfikować?
Wiem, że są programy które oszukują ruchy myszy, ale ona nie ma tam konta admina i chyba nawet nie może przez to nic zainstalować.
Pytam raczej z ciekawości bo dłubać przy tym komputerze i tak zapewne nic nie będziemy.

#kiciochpyta i chyba #it #pracait
  • 13
@Kremufka2137: widzi raczej więcej niż się spodziewasz. jak chcesz żeby Ci się myszka ruszała to kup jakiś usb mouse jiggler a nie w instalowanie syfu się będziesz bawił
@Marcines: tak też się domyślam, że nie śledzą każdej minuty każdego pracownika bo to by było drogie i bez sensu - głównie chodzi mi właśnie o to ruszanie myszką w "godzinach pracy" i na ile to weryfikują - czy można odpalić kompa o 9 i pójść zrobić sobie śniadanie czy raczej nie bardzo XD a wprost głupio zapytać "przepraszam, na ile można w #!$%@? palić na home office?"
No cóż, zapewne
@Kremufka2137 zobacz czy ma otwarty program do RDP. nawet jeśli widzi, to ma to w #!$%@?. jeśli ma jebnietego TL to ten co najwyżej sprawdza czy jest dostępna na Skype. bez instalowania czegokolwiek - prosty skrypt w VB który klika spacje w notatniku to 3 linijki
@Kremufka2137: duzo osob wypowiada sie majac zadnego pojecia. oczywiscie, ze moga widziec ruch, nie, ze wchodzisz na onet.pl tylko dokladnie na jakie strony bo ssl da sie rozszyfrowac. ty (albo kolezanka, jasne) niech sie nie przejmuje ruchem myszki, wejdzie na jedna strone to bedzie zablokowana a wejdzie w jakis podejrzany link i bedzie miala kontakt od kogos z security.