Wpis z mikrobloga

Żłobek, do którego chodzi mój syn, w przeciągu pół roku dwa razy zgubił dzieci w trakcie spaceru. Pół roku temu jedno się schowało za samochodem i panie nie zauważyły - zostało odprowadzone do żłobka przez pracownika pobliskiej budowy. W zeszłym tygodniu jedno dziecko zostało samo na pół godziny na zewnętrznym placu zabaw. Klientka pobliskiego salonu fryzjerskiego zauważyła dziecko i wezwała policje. Warto wspomnieć, że osiedle, na którym działa żłobek jest nadal w budowie i jeździ po nim masa ciężkich pojazdów.

Szefowa żłobka robiła wszystko, żeby ukryć sprawę, ale mieszkańcy osiedla, po którym wieść o incydentach się szybko rozniosła, zaczęli zaczepiać rodziców przed żłobkiem (xD) i im opowiadać co się dzieje. Tylko dlatego sprawa się wydała. Zwołane zostało spotkanie z właścicielką, która głównie była zmartwiona, że sytuacja się wydała a rodzice mieli czelność się między sobą dogadywać. Swoją drogą jedną z konsekwencji, które poniósł personel, jest to, że opiekunki będą opłacać czesne zgubionego dziecka przez jakiś tam czas xD (to zapewne miało być rozwiązanie, które uciszy rodziców tego konkretnego dzieciaka). Jakaś kompletna patologia.

Chcemy natychmiast przenieść syna do innego żłobka, i zastanawiamy się, czy tutaj możemy wypowiadać umowę bez respektowania miesięcznego okresu wypowiedzenia. Moim zdaniem żłobek nie wywiązał się z umowy, zgodnie z którą świadczy usługi opiekuńcze. Czy mam rację?

#prawo #zlobbaza #przedbaza #zlobek #dzieci #rodzicielstwo #patologiazmiasta #szkolnictwo
  • 9
  • Odpowiedz
@karol-domanski33: normalnie. Chodzę na place zabaw z moim kaszojadem w godzinach kiedy przychodzą tam też żłobki/przedszkola. Panienki plotkują sobie i siedzą w telefonach, dzieci robią co chcą do momentu jakiejś afery. Dlatego mój nie jest w żłobku ;)
  • Odpowiedz
@lab_rat: A te Panie są jakieś młode czy stare? Pytam z ciekawości jakby co. Zastanawiam się czy jest też sens wypowiadania umowy teraz i czy znajdziesz miejsce w innym żłobku.
  • Odpowiedz
  • 1
@Neko-chan51: mam już miejsce w innym żłobku, więc możemy działać od zaraz. Tym bardziej nie chcę płacić dwa razy za czerwiec.

Panie młode. Generalnie bardzo sympatyczne ale no nie mieści mi się w głowie jak można być odpowiedzialnym za dwuletnie dzieci i ich nie policzyć.
  • Odpowiedz