Wpis z mikrobloga

Czytałem różne artykuły jak bezpiecznie jeździć po autostradzie a żaden nie odpowiedział co zrobić gdy nagle musisz hamować a z tyłu 2 metry za toba siedzi na zderzaku pan któremu się spieszylo? #samochody #motoryzacja
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DrCieplak: generalnie nie możesz odpowiadać na drodze za wszystko, jesteś człowiekiem i kierujesz konkretną maszynę. Możesz zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych na tyle na ile się da, jeśli ktoś nie dba o swoje bezpieczeństwo a już zupełnie nie o twoja będąc na zderzaku to możesz zrobić tylko jedno, kupić kamerkę samochodową.
  • Odpowiedz
@Uuroboros: ja z reguły staram się mieć na bieżąco na autobanie rozeznanie w otaczającej mnie sytuacji. pacjentów na zderzaku odsuwam zwalniając lekko i odjeżdżając, a jak mam takiego że zderzaka nie widać, to sobie zostawiam z przodu więcej miejsca w razie W.
Tempomat wie ile jest bezpiecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W drastycznych przypadkach możesz zapalić lampki stopu dotykając hamulca ale nie hamując.
Działa jak gaz
  • Odpowiedz
@gargantel: Zacznijmy od tego że jak hamujesz awaryjnie to hamujesz awaryjnie. Nie ma wtedy miejsca na skręcanie czy kombinowanie. Tyle że taka sytuacja jest twoją winą, bo ustawileś się w ruchu tak że pozbawiłeś sie czasu na reakcje.

Jesli zaskakuje cie mocne hamowanie auta przed tobą i sam nie siedzisz mu na dupie to ja robie tak - wciskam bardzo mocno hamulec na samym poczatku (praktycznie na maksa) i potem
  • Odpowiedz
@cwlmod: pełna zgoda. przy chamowaniu awaryjnym z ABS i ESP masz spokojnie nadal możliwość manewrowania i ucieczki na bok.
Wiadomo, lepiej nie doprowadzać do hamowania awaryjnego.
Jak masz w głowie ogląd sytuacji i wiesz o typie na zderzaku, to myślisz też o nim ostro hamując. Reszta kwestia farta / sprytu / ogarnięcia.
  • Odpowiedz
@cwlmod: w przypadku niektórych inteligentów siedzących w bagażniku przy 140kmh, nawet średnie naciśnięcie hamulca skończyłoby się wjechaniem ci w dupę XD Ponieważ siedzą tak blisko, że nawet ich "szybki" czas reakcji nie pomoże ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz