Wpis z mikrobloga

@OktawianAugust: to bardziej zależy jak ten monitor daleko postawisz od siebie. ja mam 2x27'' jakieś półtorej metra od krawędzi biurka pryz której siedzę. jakbym miał mieć bliżej to bym wziął mniejsze. z drugiej strony mój kolega ma 42'' około 70cm od krawędzi, ale sam siedzi dosyć daleko
@OktawianAugust: Odpowiem inaczej.
Miałem do komputera stacjonarnego dwa monitory dziewiętnastki 4x3. Pomagało mi to w pracy nad dwoma dokumentami, w jednym wyświetlałem źródło w drugim edytowany i działało to dość dobrze. Aż wpadłem na pomysł nabycia drogą kupna jednego monitora dwadzieścia siedem cali 16x9. I praca stała się przyjemniejsza, dwa dokumenty nadal mieszczą się obok, powierzchnia rzeczywista ekranu jest wyższa. Ogólnie polecam taką przesiadke.
@OktawianAugust: 27 to taki standard chyba aktualnie ;) niestety u mnie nie przejdzie, od chyba 8 lat uzywam 32 (wlasciwie to jest 31,5) i 27 wydaje mi sie zbyt mala a wszystko na niej takie malutkie ;) (tak wiem, skalowanie, tylko nie wszedzie to dziala tak jak bym tego chcial :D mam takie wrazenie ze od czasow monitorow 24 to jakos nikt tego nie ogarnia porzadnie, przynajmniej w swiecie systemow MS)
@OktawianAugust dlaczego wszyscy piszą tylko o przekątnej, jakby rozdzielczość nie miała znaczenia. do 1080p bierz 24", od dupy styknie 27", ale nie będzie to tak komfortowe - dużo większa pikseloza. analogicznie jest z 1440p i rozmiarami 27" i 32". 4k to trochę inna bajka. ciężko coś zarekomendować bez znajomości soecyfikacji komputera i twoich wymagań, ale obecnie bym szedł w 1440p 144hz+ (np. LG GP850b)