Wpis z mikrobloga

Chej mireczki, takie pytanko
Czy jak założę do swojego #gravel opony 42+ to będę mógł na spokojnie uprawiać downhill albo chociaż jakieś lajtowe enduro? Kupiłem gravela głównie z myślą o jeździe po lasach, korzeniach i kamieniach, a wielu z was chwaliło uniwersalność tego roweru, więc stwierdziłem, że najlepszym wyborem będzie Marin Nicasio, ale po pierwszym single tracku mało co nie wypadłem z trasy w przepaść. Da radę to jakoś zniwelować oponami? Przypominam, zależy mi na uniwersalności więc nie mogą mieć zbyt agresywnego bieżnika. Proszę tylko o poważne odpowiedzi


#rower #heheszki #kiciochpyta
  • 11
  • Odpowiedz
uprawiać downhill albo chociaż jakieś lajtowe enduro?


@Kamokamo: xD

Kupiłem gravela głównie z myślą o jeździe po lasach, korzeniach i kamieniach


@Kamokamo: Gravel jak nazwa wskazuje to rower szosowy z możliwością jazdy po szutrze. Można go stosować do lasów, korzeni i kamieni jak ci się MTB znudziło ale bez przesady, to ciągle szosa i nawet jak koła 650b wpakujesz to braku zawieszenia i kierownicy nie przeskoczysz i w ciężkim terenie
  • Odpowiedz
@klefonafide: Pomijając że wątek to bait, to w tym filmie padło jedno bardzo ważne zdanie

surely no road cyclist will ever use their gravel bike in this extreme manner


Pojechałem do Kampinosu z kumplem który gravelem jeździe okazjonalnie, MTB nigdy i po prostu szosowe odruchy strasznie go blokowały w każdym trudniejszym terenie. Taki zawodowy downhillowiec to i na Veturillo by pewnie zjechał (albo by się rower po drodze rozwalił :)
  • Odpowiedz
@Kamokamo: opony będzie mało, do jakiś lekkich rzeczy jak napisałeś koniecznie musisz mieć wideł który będzie się trzymać gruntu - czytaj amortyzator gravelowy
https://www.centrumrowerowe.pl/amortyzator-rowerowy-fox-racing-shox-32-float-taper-cast-pd31452/
https://www.centrumrowerowe.pl/amortyzator-rowerowy-rock-shox-rudy-ultimate-xplr-pd27105/?v_Id=161904
jeżdżę na rockschocku w gravelku i tak, to działa i się trzyma =]
  • Odpowiedz
@Kamokamo: dupa tam a nie dobijesz, ja 90 kilogramowy schab z kością nie dobijam, a jeżdżę po ujebkach godnych, więc się sprawuje. Tak czy inaczej do Twoich potrzeb oprócz opony max jaka wejdzie szukałbym ratunku w takim typu wideła. Wagę można zniwelować na lżejszych kołach niż stockowe.
  • Odpowiedz