Wpis z mikrobloga

Proszę o informację co mogę zrobić w poniższej sytuacji

Skorzystałem z usług DPD, aby zwrócić sprzedawcy na Allegro kabinę prysznicową typu "walk-in". Niestety, sprzedawca odmówił przyjęcia paczki, gdyż jej stan był tragiczny. Poinformował mnie, że karton paczki był dosłownie rozerwany, a listwy mocujące zostały wygięte. Kurier odmówił sporządzenia protokołu szkody, i obecnie paczka jest w drodze powrotnej do mnie. Paczka została ubezpieczona na kwotę wartości kabiny. Co mogę zrobić aby móc jakoś wybrnąć z tej sytuacji? Jak kurier przyjedzie to mam też jej nie odbierać i domagać się sporządzenia protokołu uszkodzenia? #kurierzy #kurier #dpd
  • 3
Jak kurier przyjedzie to mam też jej nie odbierać


@SosPomidorowy: wtedy wróci na magazyn DPD i będzie sobie czekać na utylizację ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Musisz odebrać, spisać protokół szkody i złożyć reklamację w DPD, po odrzuceniu reklamacji musisz się odwołać.

Paczka została ubezpieczona na kwotę wartości kabiny


@SosPomidorowy: Ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie na wniosek DPD, do ustalenia wartości niezbędne będzie potwierdzenie zamówienie z allegro z widoczną
@SosPomidorowy: jak dla mnie 'wysyłka kurierem kabiny' na sam start brzmi niedorzecznie. A to dlatego, że miałem do czynienia ze zwrotem kabiny półokraglej. Wszystko zniszczone w drobny mak, wysypujące się szkło z 30kg kartonów i trzeba to zabezpieczyć, aby w ogóle kurier mógł wziąć na pakę. Tak z ciekawości, do Ciebie też to trafiło kurierem?