Wpis z mikrobloga

Można sobie mówić, że nie ma co ich hejtować bo to darmowy mod, że robiony po godzinach itd. i że jak wyjdzie to okej a jak nie to nie.

Ale z tych powodów jak najbardziej należy im się dojeżdżanie i publiczne ośmieszanie:
1. Najważniejszy punkt to zrobienie sobie jaj z nestorów, starej gwardii dubbingowej którzy w większości już nie żyją. Mamiono ich że wystąpią w szczytnym celu, że to będzie docenienie ich wieloletniej pracy aktorskiej i że mimo wieku będą mogli jeszcze zagrać w czymś co będzie laurką od młodego pokolenia i zapewni im w pewnym sensie "przedłużenie życia" bo nie każdy młody człowiek mógł zapoznać się z tym co robili w latach 90 i wcześniej, a to wszystko non profit.
No jednak profit był i to dla samego producenta bo mod nie wyszedł i nie wyjdzie a same dialogi które nestorzy nagrali to podobno do jakiś gówno-postaci i gówno-questów bo fabuła tyle razy się tam zmieniała, że to niemożliwe że gdyby grali postaci główne to że coś by tam jeszcze pasowało. No ale do CV można wpisać że się pracowało z tak znanymi nazwiskami.
2. W ekipie DK byli ludzie którzy naprawdę chcieli żeby ten mod był super, starali się jak mogli no ale "producent" wolał jarać się tym że robi zajebistego moda niż go naprawdę robić. Całe szczęście że nastąpił rozłam i zawiązała się ekipa Kronik Myrtany i że ta część ekipy nie powiedziała "a piehdole tego moda nie robię" tylko "skoro obiecaliśmy ludziom zajebistego moda to taki zrobimy". No i dostarczyli i chwała im za to.
3. Mod może i darmowy ale wsparcie było i ludzie wpłacali nie małe kwoty licząc, że uda się wypuścić DK. Wiadomo, że takie zbiórki to ryzyko i nie są wiążące dla twórców ale niesmak na pewno pozostał.

Długo byłem Team DK a na kroniki nie zwracałem uwagi aż do samej premiery i mocno tego żałuje a na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że nie zagłębiałem się bardzo w szczegóły tego rozłamu, ogólna narracja była taka że ktoś chciał przejąć projekt bo się twórcy między sobą nie dogadali, dziś już wiadomo dlaczego.

#gothic #dziejekhorinis
  • 11
@ZlodziejezKhorinis: nie wiem i nie czytam nawet twoich złodziejskich literek (tak strigeruj się)

Nie obchodzi mnie ten mod i to wszystko, ale to jets gówniarstwo co zroblili autorzy tego ataku na tych złych, okropnych moderów.

Papaj pozdrawia.
Wiadomo, że takie zbiórki to ryzyko i nie są wiążące dla twórców ale niesmak na pewno pozostał


@ZlodziejezKhorinis: No są wiążące dla twórcy zbiórki, po pierwsze podatkowo, a po drugie wystarczy jeden #!$%@? i prokuratura zerknie na potencjalne oszustwo ;) Mały problem (dla zespołu), jeśli uda się wykazać, że prace były prowadzone, ale były rzeczywiste problemy. Jeśli brak postępów wynikał z celowego ich blokowania a zbiórki wyparowały, to ktoś (ten, kto
@ZlodziejezKhorinis:
Nie wiem jak wygląda tworzenie gier ale dubbing wydaje się końcowym etapem, gdy już masz wszystko napisane, dodane do gry i przetestowane. A tu było trochę na opak, nagrali dubbing z aktorami(Rozumiem, że niektórzy aktorzy byli już schorowani i dość starzy więc nagranie ich zanim przeniosą się na drugą stronę, było konieczne) ale z tego co pamiętam to chwalili się też tym, że dubbing był nagrywany też przez tych "młodszych"
Ale z tych powodów jak najbardziej należy im się dojeżdżanie i publiczne ośmieszanie:


@ZlodziejezKhorinis: Śledzę tą aferę już od kilku dni i widzę tylko powtarzanie tych samych, miałkich argumentów.
1. Punkt 1 to czysta zła wola i mijanie się z prawdą. Po wejściu na kanał Dziejów można zobaczyć sześć dłuższych dokumentów w których wystąpili nestorzy i już to samo pokazuje, że nie były to żadne 'mamienia', tylko szczery projekt wynikły z
@Magromo: 1. A nie, akurat filmy dokumentalne spełniły swoją rolę i jeśli o nie chodzi to nie ma do czego się przyczepić. Jednak dubbing jaki nagrali stoi pod znakiem zapytania bo przewijały się informacje że scenariusz był wielokrotnie zmieniany (pamiętam jak podawali że pojawią się łowcy demonów z sequela a za jakiś czas, na pewno po rozłamie, podawali że łowców demonów jednak nie będzie). I nie ma nic złego w samym