Wpis z mikrobloga

Czy znacie jakieś kursy/książki na prawko dla seniora?

Chcemy, żeby babcia 76 lat zrobiła sobie prawo jazdy by mogła dojechać do lekarza, na zakupy czy do urzędu. Babcia ma wzrok jak sokół i tata zabiera ją na plac do pojeżdżenia gdzie już ogarnia + jezdzilaby nową toyotą xcroos Yaris gdzie sama hamuje przy przeszkodach

Jakby ktoś miał jakieś namiary na dobrą szkoły jazdy mająca cierpliwość w okolicach #warszawa to chętnie zyskamy namiary

#pytanie #prawojazdy #samochody
jmuhha - Czy znacie jakieś kursy/książki na prawko dla seniora? ᶘᵒᴥᵒᶅ

Chcemy, żeby b...

źródło: IMG_20230517_011354

Pobierz
  • 124
@jmuhha: to że ma wzrok dobry to nie ma znaczenia. Ludzie 70+ za kółkiem to tykająca bomba. "...w takim wieku wiadomo: przeziębisz się, kichniesz, pierdniesz i nie wiadomo kiedy zamieniasz się w byt astralny". Do tego dochodzi dużo słabszy refleks, mniej lub bardziej upośledzone postrzeganie rzeczywistości spowodowane podeszłym wiekiem, udary, zawały, objawienie się Papaja na kierownicy. Mój dziadek sam świadomie przestał jeździć autem, bo jest rozsądny, a wzrok, refleks i koordynacje
owszem przy starych autach tak, ale przy nowych z autonomią jazdy? Wątpliwe


@jmuhha: jak Was stać na nowe z autonomią, to lepiej wydajcie ten hajs na taksóki dla babci.

Raz że, kupowanie jej samochodu się nie kalkuluje
dwa, faktycznie kogoś zabije, albo co rusz będą stłuczki
@jmuhha to tak nie działa perfekcyjnie jak Ci się wydaje, mam dwa auta z tym automatycznym hamowaniem przed przeszkoda i działa to tak powiedzmy pół na pół. Jak mi wbiegł pijany człowiek to zadziałał tylko mój refleks i hamulce, jak bym polegal na tym systemie to pewnie bym go potrącil, za to przy parkowaniu wykrywało cały czas krawężnik i hamowało automatycznie