Wpis z mikrobloga

#komputery #wkuriwamnieto

mam 2 giga ramu, jakis zasrany procesor czterordzeniowy, dosyc szybkie lacze internetowe, dobra, komputer szalu nie robi, ma juz ze 4 lata, ale K---A, czy co roku musze kupowac nowego kompa zeby plynnie przejrzec allegro??? Czy tworcy stron sie ogarna w koncu??? ja nie chce grac w najnowsze gry, chce plynnie bez zmulania przegladac internet, ale nie chce jednoczesnie co roku inwestowac na ten cel paru kilo zlotych!!!
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wezsepigulke: Rozważ Linuxa, ale zapomnij o Ubuntu- miałem wersję 12.04 na swoim starym kompie z 2GB RAM i zamulał bardziej niż Win7. Teraz gdy dorzucili te wszystkie pierdoły i reklamy, myślę, że będzie jeszcze gorzej. Najlepiej spisywał się Xubuntu- niskie zużycie pamięci i wysoka responsywność (za to brak wodotrysków).
  • Odpowiedz
@wezsepigulke: W takim razie Linux Mint. Od razu masz większość potrzebnych rzeczy (typu kodeki, flash). Dzięki specyficznej polityce aktualizacji (która dla geeków jest wadą) możesz być pewny, że żadna aktualizacja nie zepsuje ci systemu (a mogło tak się stać chociażby przy aktualizacji kernela- wtedy sterownik grafiki mógł się wysypać).

Dodatkowo niedawno testowałem wersję z Cinnamon (umiarkowane wodotryski, ogólnie przyjemna dla oka) na wcześniej wspomnianym starym kompie z 2GB RAM (ojciec
  • Odpowiedz
@wezsepigulke: Podejrzewam (bo tej nie testowałem), że MATE będzie najlżejsze, wraz z Xfce (to samo środowisko co w Xubuntu).

KDE sobie odpuść, bo ma sporo wodotrysków (ale też możliwości customizacji), ale okupionych wysokimi wymaganiami systemowymi.

Cinnamon to taki kompromis między wizualnymi efektami, a wydajnością- jak wspomniałem, na Dual Core 2.0Ghz, 2GB RAM, 9600GT śmigał bardzo ładnie.
  • Odpowiedz