Wpis z mikrobloga

#komputery #wkuriwamnieto

mam 2 giga ramu, jakis zasrany procesor czterordzeniowy, dosyc szybkie lacze internetowe, dobra, komputer szalu nie robi, ma juz ze 4 lata, ale #!$%@?, czy co roku musze kupowac nowego kompa zeby plynnie przejrzec allegro??? Czy tworcy stron sie ogarna w koncu??? ja nie chce grac w najnowsze gry, chce plynnie bez zmulania przegladac internet, ale nie chce jednoczesnie co roku inwestowac na ten cel paru kilo zlotych!!!
  • 28
  • Odpowiedz
@wezsepigulke: Nowa Opera? No to nie dziwi mnie, toż to mulasty silnik Chrome. Na moim poprzednim kompie z 2GB RAM używałem Chrome i była to pamięciożerna kobyła. Potem przerzuciłem się na Firefoxa- zużycie RAMu 3x mniejsze, przeglądarka bardziej responsywna. Do czasu aż nie zainstalowałem rozszerzeń :P

Zresztą co się dziwić, skoro w dzisiejszych czasach nawet telefony mają 2GB RAM :p
  • Odpowiedz
nie ma problemu z transferem, bardziej z hmmm, nie jestem informatykiem, urochomieniem aplikacji. Bo ciezko nazwac allegro strona internetowa, to pamieciozerna aplikacja ktora sie wyswietla w przegladarce...
  • Odpowiedz
@wezsepigulke: Jak kolega wyżej pisał linux jest dobrym rozwiązaniem. Ja polecam ubuntu bo jest naprawde user friendly, chociaż unity potrafi przymulić. Wiesz, w dzisiejszych czasach 2gb ramu to naprawde mało. Myśle że kolejne 2 dostaniesz w naprawde niskiej cenie (~60zł? Nie orietuje sie teraz). Jak to powiedziała moja znajoma: Masz 2gb ramu? Hodujesz kury czy korzystasz z systemu?
  • Odpowiedz
@wezsepigulke: serio, wszystko tylko nie opera. To jest jedyna przeglądarka, która zabija "laptopa radiowego" (ma tylko lecieć i odtwarzać radio). Zużycie procesora 100% - laptop się przegrzewa, wentyle szaleją. Tylko na Operze. Strona "polskie radio" zżera 1.8GB RAM, otwarta na tylko jednej zakładce. Weź wrzuć Firefoxa albo Maxthona.
  • Odpowiedz