Wpis z mikrobloga

#konfederacja #pis #polska #polityka #inflacja #gospodarka
potrafi ktoś wyjaśnić dlaczego szury z konfederacji obstają za katolickim państwem, zmuszaniem kobiet do rodzenia zdeformowanych płodów, pedofilią oraz wspieraniem ruskich? Przecież gdyby zrezygnowali ze średniowiecznych zapędów w polityce społecznej mieliby 40% poparcia.
Czy naprawdę uważacie że konfederacja uczyni Polskę krainą mlekiem i miodem płynącą, wprowadzając niskie podatki i likwidację socjalu, skoro ta parta nie słucha głosu ludu, który jednogłośnie nie chce średniowiecznych praw w Polsce? W sondażach ludzie nie chcą katolickiego fundamentalizmu, a mimo to ta parta forsuje swoje widzi mi się. Jak można wierzyć w obiecanki tej partii jeśli głos ludzi którymi zamierza rządzić ma za nic?
  • 33
@Trixie:

wszystko fajnie na papierze, tylko pomijasz kilka szczegółów. Po pierwsze, konfederaci nienawidzą UE i chcą wyjścia Polski z UE. W momencie wyjścia nie ma możliwości z handlem z UE, chyba, że zgodzimy się na przepisy i warunki, które defacto sprawią, że równie dobrze moglibyśmy być w UE, tylko na gorszych warunkach, jak Szwajcaria czy Norwegia.


Mentzen i Bosak mówią wprost - jeżeli obywatele nie chcą wyjścia z UE to nie
Ma duże predyspozycje, masę doświadczenia zawodowego, a dorobek naukowy nie świadczy o niczym. Glapa ma większy dorobek naukowy niż Mentzen i nie sądzę żeby był bardziej kompetentny od Mentzena.


@tomo1111: prowadzenie firmy =/= prowadzenie finansów państwa. Glapa jest cyniczny i z pewnością wie co robi, ale po prostu sprzedał się Kaczyńskiemu i ma w dupie finanse państwa. Mentzen to przede wszystkim nacjonalista, w państwie konfederacji nie będzie żadnych inwestycji, będzie jedynie
Pobierz T.....e - >Ma duże predyspozycje, masę doświadczenia zawodowego, a dorobek naukowy ni...
źródło: 58727293_1086698694866952_2119474980851810304_o
@Trixie:

prowadzenie firmy =/= prowadzenie finansów państwa


Ktoś kto prowadzi dużą firmę podatkową lepiej poradzi sobie z zarządzaniem podatkami państwa niż ktoś kto tylko siedzi na uczelni i robi kolejne profesury.

Mentzen to przede wszystkim nacjonalista


To przede wszystkim przedsiębiorca, który słynie z tego że ma wielką firmę podatkową i najchętniej rozmawiałby tylko o podatkach.

Nie, wolisz po prostu katolicką biedę, bo nie będzie żadnego bogactwa.


Widzę jak działa socjalizm -
Ktoś kto prowadzi dużą firmę podatkową lepiej poradzi sobie z zarządzaniem podatkami państwa niż ktoś kto tylko siedzi na uczelni i robi kolejne profesury.


@tomo1111: Nieironicznie #!$%@?, ale to już nie moja sprawa xD Po coś jednak jest to wykształcenie wymagane na wymagających stanowiskach z dużą odpowiedzlalnością, choćby po to, żebyś miał wiedzę co robisz i żebyś czegoś nie rozwalił, np. gospodarki państwa xD

To przede wszystkim przedsiębiorca, który słynie z
@PrzeKomentator
Na Konfederację nie głosuje, ale powiedz mi na kogo niby ma w tym kraju głosować klasa średnia, której majątek jest przejadany przez partię rządząca? A inne partie obiecują, że też go przeżrą. Konfederacja też prawdopodobnie go przeżre. Na kogo ja mam głosować? Do tej pory byłem mocno za PO, i tak, wiem że Tusk #!$%@? te głupoty żeby grać na nosie PiSowi, ale ja bym chciał zagłosować na jakąkolwiek partie, która
@piotr_p0lak: W dzisiejszych czasach nie da się wygrać wyborów albo zrobić wyniku w polityce jedynie skupiając się na ekonomicznym i gospodarczym aspekcie. Partie centrum przestały istnieć bo nie da się ich sprzedać na tyle dużej grupie żeby coś ugrać. Właściwie cały świat jest spolaryzowany i bardzo mała ilość krajów potrafi rozdzielić ideologię i propagandę od tego co faktycznie jest dobre dla kraju a nie dla konkretnej grupy.
Zawsze populizm wygra z
skoro ta parta nie słucha głosu ludu


@piotr_p0lak: nie jestem wyborcą konfy i w tym roku planuje głosować na PO (albo oddać nieważny głos), ale która inna partia wrzuciła publicznie projekt ustawy podatkowej na githuba, żeby ludzie dodawali komentarze i wskazywali błędy? xD
@malinq: nie zesraj sie z tej ekscytacji. Czy kazdy polak wie co to github i jak go uzywac? Masz 5lat ze jesteś tak naiwny? Kolejna zagrywka konfederacji skierowana do programistow ktorzy stanowia duza grupe ich wyborcow. Jak widać dziala, bo banda pr0gramistow zesrala sie z zachwytu
nie zesraj sie z tej ekscytacji. Czy kazdy polak wie co to github i jak go uzywac? Masz 5lat ze jesteś tak naiwny?


@piotr_p0lak: no tak. Szkoda, że dostęp do internetu nie wymaga kultury i wychowania. Potem mamy taki obraz polskiej patologii która nie umie dyskutować. Nie jestem programistą, nie umiem programować, ale za to wiem, że pisząc "nie zesraj się" udowodniłbym jedynie mojemu rozmówcy, że moja mama nie miała dla