Wpis z mikrobloga

#konfederacja #pis #polska #polityka #inflacja #gospodarka
potrafi ktoś wyjaśnić dlaczego szury z konfederacji obstają za katolickim państwem, zmuszaniem kobiet do rodzenia zdeformowanych płodów, pedofilią oraz wspieraniem ruskich? Przecież gdyby zrezygnowali ze średniowiecznych zapędów w polityce społecznej mieliby 40% poparcia.
Czy naprawdę uważacie że konfederacja uczyni Polskę krainą mlekiem i miodem płynącą, wprowadzając niskie podatki i likwidację socjalu, skoro ta parta nie słucha głosu ludu, który jednogłośnie nie chce średniowiecznych praw w Polsce? W sondażach ludzie nie chcą katolickiego fundamentalizmu, a mimo to ta parta forsuje swoje widzi mi się. Jak można wierzyć w obiecanki tej partii jeśli głos ludzi którymi zamierza rządzić ma za nic?
  • 33
  • Odpowiedz
@piotr_p0lak: bo sprawy gospodarcze nie interesują ich elektoratu (mieliby wtedy poniżej 5%), elektorat chce żeby lewactwu pękły dupy. Tych paru napinaczy od gospodarki na wykopie to mniejszość wśród wyborców Konfederacji którzy rekrutowali się głównie z naziolstwa, żołnierzy wyklętych itp. klimatów
  • Odpowiedz
@piotr_p0lak: a masz lepszą opcję? Nie jestem za całkowitym zakazem aborcji -dozwolona tylko w przypadkach gwałtu lub zagrożenia życia za decyzją matki. Jestem również za państwem świeckim. Jednak poglądy gospodarcze Konfederacji rekompensują mi wszelkie niezgodności światopoglądowe.
  • Odpowiedz
@piotr_p0lak: wszystkie partie sie przekrzykuja na socjal kto da wiecej i wszystkie maja w dupie prawo wlasnosci. Wyjatkiem jest konfederacja.

Kogo obchodzi ich religia czy "szczensc borze" brauna? Kierowanie sie takimi bzdurami jak aborcja przy wyborze partii politycznej konczy sie wlasnie takim pisem przy wladzy.
  • Odpowiedz
@piotr_p0lak: Niskie podatki to tylko wabik. Wabik który jest na końcu wędki o nazwie 'zamordyzm'
Podatków nie obniżą, a jak ktoś im to wypomni to i tak politycy konfy i ich zwolennicy zaczną gadać o bólu dupy lewactwa.
Serio, dam sobie rękę uciąć, że gdyby memcen skasztanił się do otworu gębowego swojego zwolennika, to ten drugi i tak zwaliłby to na złe lewactwo.
A światopoglądowo? fiu fiu tutaj to dopiero zacznie
  • Odpowiedz
  • 3
@tomo1111: partia ma realizować oczekiwania społeczeństwa, tak działa demokracja, a konfederacja jest partią która realizuje prywatne cele członków tego szurskiego zrzeszenia. Dlaczego trąbią tylko o pieniądzach, podatkach? Bo tego Metzena interesują tylko i wyłącznie pieniądze i to ile się nachapie przy korycie z kolegami. Nie bez powodu wybrał zawód doradcy podatkowego, bo jego celem życiowym są pieniądze. Rzadko mówi o problemach w służbie zdrowia, tylko podatki, podatki i podatki........ Nie wiem
  • Odpowiedz
@piotr_p0lak: Bo to jest klucz do dobrobytu społeczeństwa. Niskie podatki, dużo inwestycji, przedsiębiorstw, w efekcie mamy wyzsze pensje i tansze produkty. Chyba wszystkim nam zależy na dobrobycie co nie? Lepszy katolicki dobrobyt niż homoseksualna bieda.
  • Odpowiedz
@piotr_p0lak:

partia ma realizować oczekiwania społeczeństwa, tak działa demokracja, a konfederacja jest partią która realizuje prywatne cele członków tego szurskiego zrzeszenia.


Partia ma rządzić tak, żeby nie #!$%@?ć kraju. Stare PO rzadzilo często wbrew oczekiwaniom, ale i tak mieli poparcie na poziomie tego dzisiaj. Realizowanie oczekiwań społeczeństwa to populizm i nigdy nic dobrego nie przynosi.
  • Odpowiedz
@piotr_p0lak: Przecież ogarnięty Mentzen mówiący o niskich podatkach to jest kopia PiS z 2015 roku kiedy schowali do szafy Marcinkiewicza i Kaczora, ale wyciągnęli Dudę i Szydło. Konfderacja to dalej partia gdzie jest Braun, który robił heppeningi antyukraińskie i Korwin, który co jakiś czas postuje nową ruską porpagandę.
  • Odpowiedz
Bo to jest klucz do dobrobytu społeczeństwa. Niskie podatki, dużo inwestycji, przedsiębiorstw, w efekcie mamy wyzsze pensje i tansze produkty. Chyba wszystkim nam zależy na dobrobycie co nie? Lepszy katolicki dobrobyt niż homoseksualna bieda.


@tomo1111: Nie wiem czy jesteś tego świadom, ale porównałeś tym komentarzem dwa modele państwa, jak Iran, czy Afganistam, do Szwecji czy Norwegii i nazwałeś model skandynawski "biedą" xD Poza tym, gdyby kluczem byłyby tylko niskie podatki, to
  • Odpowiedz
@Trixie: czyli jak uprościmy i obniżymy podatki, to uważasz że będzie tu drugi Afganistan, tak? XD
A jak dalej będziemy rozdawać socjal to wszyscy się wzbogacimy i będziemy drugą Norwegią, tak?
  • Odpowiedz
@tomo1111: sprowadzasz problem do absurdu, a nie widzisz, że za bogactwem państw stoi coś więcej niż niskie podatki, czego idealnym dowodem są kraje skandynawskie, które nie tylko nie mają niskich podatków, ale w Danii obywatele się nawet wkurzyli jak rząd chciał je obniżyć, bo wiązało się to z obniżeniem jakości usług publicznych xD Niskie podatki nic nie gwarantują, szczególnie, jeśli państwo boryka się z innymi problemami, a takie problemy ma zawsze
  • Odpowiedz
@Trixie: Przytoczyłem twoją retorykę. W przypadku Norwegii - za dużą część ich pkb odpowiada ropa naftowa i gaz. Coś czego nie mamy i nie będziemy mieli.
W Danii mówisz o jakości usług publicznych i wysokich podatkach. Ok, spoko. Tylko u nas masz wysokie podatki i niskiej jakości usługi publiczne.
Czego niskie podatki mogą zadziałać w Polsce? Dlatego że od dawna konkurujemy dobrej jakości, relatywnie tanią siłą roboczą. Jeżeli dodamy do tego
  • Odpowiedz
katolickim państwem, zmuszaniem kobiet do rodzenia zdeformowanych płodów, pedofilią oraz wspieraniem ruskich?


@piotr_p0lak: 1) nikt nie będzie ci kazał chodzić na msze 2)wcale wam nie chodzi o te zdeformowane płody tylko o to że puszczalskie licealistki i studentki nie mogą się skrobać na koszt państwa 3) XD 4) jest różnica pomiędzy wspieraniem ruskich a twierdzeniem że będzie można wrócić do kontraktów handlowych z nimi. Tak samo jest różnica pomiędzy wspieraniem ukrainy
  • Odpowiedz
@piotr_p0lak: nie wiem jak zresztą, ale przeciw aborcji jest bardzo dużo Polaków, więc tym sobie raczej za dużo nie odejmują, a jeśli chodzi o państwo katolickie to przyczyna jest prosta - religia katolicka i jej prawa to fundament, na którym wyrosła nasza obecna cywilizacja i odwracanie się od niej byłoby błędem. Na czymś trzeba budować
  • Odpowiedz
Czego niskie podatki mogą zadziałać w Polsce? Dlatego że od dawna konkurujemy dobrej jakości, relatywnie tanią siłą roboczą. Jeżeli dodamy do tego niskie i proste podatki, więcej ludzi może zdecydować się na prowadzenie działalności. Nasze przedsiębiorstwa będą mogły bardziej konkurować ceną na rynkach zagranicznych, co doprowadzi do dalszej ekspansji naszych firm na rynkach zagranicznych, a w efekcie napływ pieniądza z całej socjalistycznej UE do Polski. Nie wmówisz mi że ograniczenie kosztów działalności
  • Odpowiedz