Wpis z mikrobloga

#biedanonim
Powoli rozglądam się za pierwszym mieszkaniem, prawdopodobnie skorzystam z programu BK 2% (jeśli wejdzie) w #katowice lub #chorzow #gzm (najchętniej okolice Parku Śląskiego, 3 stawów itp).
Jako że zakup na być na (min. obowiązkowe) 10 lat, pracuję zdalnie, to ważne są dla mnie takie kwestie jak #akustyka, komfort i jakość wykonania.
Rozważam inwestycje #atal #panoramareden, wychodzi ok 8k/m2 (po promocji).

Przechodząc do konkretów:
- jakich developerów z okolicy polecacie/odradzacie?
- w jaki sposób ocenić właściwości akustyczne mieszkań?
- czy biorąc pod uwagę ceny na rynku wtórnym ok 6-7k/m2 (wykończone, gotowe) - płacenie min. 8k+1k(wykończenie)/m2 uważacie za uzasadnione? Na co można liczyć względem starszego budownictwa?

#nieruchomosci #kredythipoteczny #deweloperzy #mieszkaniedeweloperskie #budujzwykopem #mieszkanie #kiciochpyta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
· Tag #biedanonim to wpisy z niską potrzebą anonimowości.

Ceny w okolicy Katowic do końca 2023

  • spadną (>5%) 11.5% (15)
  • spadną (1-5%) 6.1% (8)
  • pozostaną na podobnym poziomie 22.1% (29)
  • wzrosną (1-5%) 23.7% (31)
  • wzrosną (>5%) 36.6% (48)

Oddanych głosów: 131

  • 15
- w jaki sposób ocenić właściwości akustyczne mieszkań?


@mirko_anonim: nie za bardzo jest taka możliwość. Wybierając mieszkanie postaraj się o takie które ma mniej styku z sąsiadami. Projektując sypialnie weź pod uwagę że w przyszłości zbudujesz przedściankę o grubości ok 10cm ze ścianą sąsiada.
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): https://rynekpierwotny.pl/oferty/fortress-invest-sp-z-oo/apartamenty-przy-parku-chorzow-14562/?gclid=CjwKCAjwjYKjBhB5EiwAiFdSfniEpRgBAGYL81G_15VkJyiNPuQnpKDyP9aPm7VJt84_X8Zyu56FPBoCoGEQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Tego dewelopera mogę polecić. Lokalizacja świetna i budynek już gotowy.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): Daleko w życiu zajdziesz opierając swoją wiedzę na anonimowych wykopkach.
A kto powiedział że mam zamiar się opierać. Warto podpytać w wielu miejscach.

Tego dewelopera mogę polecić. Lokalizacja świetna i budynek już gotowy.
Ciekawe ile policzą 3p mieszkanie na 3p z ogrodem na dachu. Lokalizacja spoko, ale daleko od zieleni.

@Richtig_Piwosz: 2% jest ograniczony, dla całej Polski w konkretnej liczbie kredytów, która nie będzie większa niż sprzedaż kwartalna. Już nie mówiąc o limitach do max wkładu własnego czy wielkości kredytu.
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): Jeśli zostanie uruchomiony program 2% to nie licz na to, że mieszkania staną się bardziej dostępne. Będzie dokładnie odwrotnie. Wzrośnie popyt a wraz z nim ceny.
Dlatego rozważam rezerwację mieszkania do września i wpłatę 20% (jakieś 90k). Dość łatwo można się wykręcić (2 odmowy od brokera kredytów) i dostać kasę z powrotem, gdyby ceny zaczęły spadać (w co wątpię). Jak zabraknie bk 2% to chyba zamiast czekać
Ja wkrótce wyprowadzam się do budowanego domu i będzie wykończone mieszkanie z rynku wtórnego na niebieskich blokach (ul. Grażyńskiego) z widokiem na spodek z okna (5 piętro). Akustycznie super, lokalizacyjnie super, wszystko super :)
@mirko_anonim: Kupilem mieszkanie na 3 stawach, niedlugo bedzie oddane. 3 lata temu zarezerwowane za 7900 za metr (~70m2 z widokiem na park), teraz z tego co slyszalem podobne (ktore sie zwolnilo, ktos sie wycofal) poszlo po 1-2 dniach za 13k za metr jakies 2 miechy temu ( ͡° ͜ʖ ͡°). 1k za metr remontu zapomnij. Chyba ze wszystko najtansze z ikei i 100% roboty bedziesz robic sam.
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @rs87 dzięki, koszutkę odpuszczam, bo za bardzo napchane teraz wszystkiego, ciasno. Napiszę z ciekawości pw. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@redditowywykopek mógłbym sobie pozwolić na większy budżet, zdolność mam aktualnie na ~1Mzł (i za rok byłaby 20% wkład z zapasem na wyposażenie), przy niższych stopach więcej, ale zawsze mierzę w rozsądne rozwiązania. 13k/m2 to chyba jakaś inwestycja premium albo przynajmniej wykończenie (nie stan dev)
@mirko_anonim: Stary Chorzów ul 17 Sierpnia here, są chyba jeszcze jakieś dev na sprzedaż (nie w takiej cenie jak +/- 1,5/2 lata temu jak kupowałem) ale still dobra cena, mieszkania na ostatnim piętrze z poddaszem / antresolą nie wliczoną w metraż (metraż rzeczywisty większy niż na papierze). Bardzo blisko Parku, 8,5/ 9 km do centrum Kato, ceny mieszkań Chorzowskie (czyli niższe :D)
@mirko_anonim same here. Zdecydowałeś się na coś? Ja zastanawiam się jescze nad Francuską/Ceglaną ewentualnie coś na Wełnowcu. W przypadku dwóch pierwszych na minus bliskość do A4 i hałas na balkonie...