Wpis z mikrobloga

@kt13 ja jak szukałem pracy to zrobiłem sobie listę firm, wchodziłem na strony, szukałem tel. dzwoniłem i próbowałem się umówić na spotkanie. odwróciłem proces i na początku było dziwnie ale skróciłem proces oczekiwania czy ktoś otworzy CV i udało się - wyszło tak że zrobiłem sobie lejek na rozmowy rekrutacyjne ! Wcześniej szukałem tak jak ty czyli odpowiadałem na ogłoszenie i. czekałem na odpowiedź i się wkur...że cisza i zero odpowiedzi
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
wchodziłem na strony, szukałem tel. dzwoniłem


@spilbergson: to chyba startupy, albo januszexy, w korpo często nawet nie ma maila na który można cokolwiek wysłać, a co dopiero telefonu. Obecnie pracuję w startupie no i zwalniają mnie po 3 miesiącach, bo hajs się skończył, to może podziękuję xD Jestem też w bezpośrednim kontakcie z managerami z trzech firm, ale.... nie wiadomo, czy coś dla mnie mają, jesteśmy "w kontakcie"
  • Odpowiedz
@kt13: Mam identyczną sytuację, szukam od stycznia wysłałem +-70 różnych spersonalizowanych odnośnie ofert włączając oferty ze studiów.
To są #!$%@? jakieś jaja.
Staże - Dział kadr ma #!$%@? na te oferty. 0 odzewu (ok. 15% cv wszystkich wysłane)
Juniorskie (korpo i średnie przedsiębiorstwa), w których mam jakieś doświadczenie już - Zazwyczaj kończyło się na rozmowie po 2 tyg. kontakt się urywał. Rozmowa w ogóle była jak wysłałem i dałem z dupy
  • Odpowiedz
@kt13 masz coś takiego jaki LinkedIn, zainwestuj w sales navigator i działaj. Z drugiej strony jak ty aplikujesz tylko do korpo no to wybacz..ale takich jak ty jest więcej dlatego 40 CV wysłane a chętnych z pewnie z 1000 na jedno ogłoszenie. Możesz przez kolejne miesiące szukać pracy a tak zaczniesz pracę w startup czy januszex ale masz co miesiąc jakis stały przychód i działasz dalej. A może masz dużą poduszkę finansową,
  • Odpowiedz
@kt13 @rumunfso może na rozmowach wypadacie na desperatów.. jest na to sposób ale będziecie musieli zainwestować trochę waszego czasu żeby to poprawić.. zapiszcie się do Toast Master..szkoły uczace wystąpień publicznych.. ogólnie takie szkolenie i nauka tego pomaga przełamywać wewnątrzne ograniczenia i pomaga w dłuższej perspektywie nie tylko w rozmowach o pracę, ale w życiu itd.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@spilbergson: Mam LinkedIn i jestem tam aktywna jako użytkownik, i tak, pewnie takich jak ja jest więcej, ale nie jestem stażystką...I właśnie 3 miesiace temu po 2 tygodniach szukania pracy, zaczęłam pracę w startupie i następna praca w startupie na jakieś 3 miesiące to nie wiem czy będzie wyglądała właśnie lepiej czy gorzej w CV

A może masz dużą poduszkę finansową, bardzo niskie koszty życia to możesz tak czekać kolejne miesiące
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@MegaZU0: zajmuje się głównie rekrutacją pasywnych kandydatów, większość specjalistów IT nie posiada CV ani nie aplikuje samodzielnie na oferty pracy, praktycznie nie przeglądam CV, tylko wyszukuje ludzi w sieci. Do tego muszę mniej więcej wiedzieć co robi każdy ze specjalistów
  • Odpowiedz