Wpis z mikrobloga

@szalony_kefir: Unikaj zestawów gotowych, często są lichego wykonania, śmigaj do wędkarskiego powiedz przedział cenowy i spokojnie ci doradzą, ale szczerze mówiąc dorzuciłbym jeszcze stówkę lub dwie ( ͡ ͜ʖ ͡) bo za 200 (może trochi mniej) to kołowrotek kupisz najwyżej
@szalony_kefir: Nie no nie miałem na myśli takiego wydzwięku miras, zwyczajnie ceny są takie w wędkarskich, oczywiscie możesz spróbować coś tanio złożyć, znaczy spróbować, normalnie dasz radę złożyć taki zestaw, z tym dołożeniem to tylko luźna propozycja bo sam tak złożyłem swój pierwszy tani zestaw który służy mi już 3 sezon, wydałem na wszystko jakieś 300zł nie licząc już żyłki przynęt itp.
@bezi: Ja np z brzegu śmigam, ale w tym sezone chce zakupić pontonik i pobzikać w pełni ale każdy sposób jest w pyte ( )
@szalony_kefir: Wszedłem na stornkę https://www.sklep-mietus.pl/ i może przesadziłem nawet bo kołowrotek już za 50zł kupisz i kij za tyle samo, i dalej będzie to lepsze niż gotowy zestaw (stornkę wybrałem losowo bo chciałem sprawdzić faktyczne ceny) więc myślę że śmiało alo na necie albo w wędkarskim, osobiscie wybrałbym stacjonarnie ze względu na to że ci dobrze doradzą co i jak na początek
@szalony_kefir: Nie łów na boczny trok, bo się tylko zniechęcisz.
Na obrotówki i womblery można łowić, jak masz zwyczajnie rybne wody.
Ale jak jest dużo zaczepów, ryb mniej, to gumy, gumy i jeszcze raz gumy.
Jak łowić okonia na gumy i czym, to mogę Ci opowiedzieć.

Te 250zł to na wędkę, kołowrotek i plecionkę? Jeśli tak, to lepiej już odpalaj Jerkbaita i szukaj używanych kijów. Albo jak jesteś z Wrocławia, to
@szalony_kefir ryobi ecusima 3000 170 pln + mikado bixlite 5-25 240cm 125 pln i masz elegancki zestaw. pletke zamów z Ali, może byc leydun, JOF, cokolwiek. max 30 zł dasz nie opłaca się becelować z polskiej dystrybucji, bo przeważnie marża jest ogromna. chyba że nie chcesz czekać to weź shimano kairiki, uniwersalnie celowałbym w 0.10-0.12mm (nie myl z PE) łącznie max 340 zł i masz set, który z małą stratą możesz pogonić