Wpis z mikrobloga

Kazdy pisze jaka to rosyjska armia jest slaba. No nie wydaje mi sie. UE i UK trenuje ukrainskich zolnierzy od 2014 roku, wiec to sa ciezkie 8 letnie treningi pod okiem najlepszych zawodowcow. Teraz dodatkowo te treningi sie nasilily. To jedno. A drugie? 28 panstw wysyla bron, czolgi i maszyny wojenne na ukraine zeby walczyc z ta niby armia wydmuszka? No coz nie wiem czy tak mozna pisac o armii ktora musi walczyc na obcym terenie przeciwko tak naprawde 28 innym panstwom. Teraz niby beka ze uciekaja z Chersonia. Serio? Ktos sie spodziewal ze nawet druga armia swiata da rade przeciwko calemu globowi. Do tego USA wzmacnia dostawy. To tak jakby wziac reprezentacje Brazylii i kazac jej grac przeciwko Polsce, ktora dala obywatelstwo najlepszym z innych krajow. Tak to niestety wyglada i smianie sie z Rosji, ze nie daja rady jest conajmniej naiwne, tak jak ta zarzutka.

#wojna #ukraina #rosja
  • 24
28 panstw wysyla bron, czolgi i maszyny wojenne na ukraine zeby walczyc z ta niby armia wydmuszka?


@wiem_wszystko:

Spośród 575 czołgów przekazanych Kijowowi przez sojuszników zachodnich aż 325 pochodziło z naszego kraju. Niderlandy oddały ich 85, zaś Niemcy 80. Czwarte na liście Stany Zjednoczone – zaledwie 76.

Zanim te "ilosci" sie pojawia w kraju, zostana przetestowane i wyszkolone troche czasu minie a mowimy o zachodnim sprzecie a nie "made in russia
Kazdy pisze jaka to rosyjska armia jest slaba.


Początek taki średni.

No nie wydaje mi sie.

UE i UK trenuje ukrainskich zolnierzy od 2014 roku,


UE to organizacja gospodarcza, nie zajmuje się trenowaniem żołnierzy.

wiec to sa ciezkie 8 letnie treningi pod okiem najlepszych zawodowcow.


Dodatkowo rotacyjny trening podczas operacji antyterrorystycznej przeciwko pro-ruskim bojownikom na terenach zajętych.

W efekcie pełnowymiarowa inwazja na państwo zakończyła się porażką i upokarzającym GTFO spod Kijowa.

Teraz
@wiem_wszystko ruscy to po prostu kompletni niekompetentni partacze. Zapijaczony i skorumpowany naród. NATO nie musi nawet z nimi bezpośrednio stawać w szranki żeby tę wojnę wygrać.
@wiem_wszystko: Chłopie o jakiej wojnie z całym globem Ty mówisz i jakim wsparciu - głownie poradziecki sprzęt i a zachodnie konstrukcję w większości przestarzałe.
Przypominam tylko, ze armia rosyjska miała ambicje walczyć w całym Nato, a teraz wyobraź sobie taką konwencjonalną wojnę NATO -Rosja. USA w samej europie mają koło 130 samolotów bojowych - wyobraź sobie że te samoloty ida na front + lotnictwo Anglii, Francji, Włoch Polski i krajów post-radzieckich
@wiem_wszystko: Odnosząc się do Twojej analogii to tak jakby reprezentacji polski dać najlepszych trenerów, fizjoterapeutów, dietetyków, najnowsze metody treningowe, zbudować im wielki stadion i dotować szkółki juniorów. I wtedy grali z Brazylią czy inną drużyną ze światowego topu.
Przez lata narracja była taka że europa sie rozbraja, ma tęczowe armie, zaś Rosja przedstawia twardy konserwatyzm i solidną armię. No to okazało sie, co potrafi rosyjska armia, zwłaszcza w pierwszych miesiącach konfliktu,