Wpis z mikrobloga

Siema Mirki i Mirabelki. Czy wynajmujac mieszkanie, wlasciciel moze zrobic swoj narzut na rachunkach za media? Czyli rachunek jaki dostawca energii mu przysyla, on sobie powieksza o swoj narzut. Powiedzmy kubik wody kosztuje u dostawcy XYZ, to on dorzuca do zaplaty za rachunki +50gr na kubiku. Taki przyklad. Po prostu mieszkanie prywatne, w ktorym wlasciciel / wynajmujacy dorzuca swoj narzut do oplat za rachunki. Czyli dyktuje odrobine wieksze stawki. Mozna tak? #prawo #wynajem #wynajemkrotkoterminowytorak
  • 8
  • Odpowiedz
@Kosiek30 albo oplacasz z gory mieszkanie i nie obchodza cie rachunki, albo placisz media na podstawie zuzycia. Zerknij do umowy. Ustawodawca chyba tego nie narzucal, ale musialbys sie wczytac w ustawe o lokatorach.
  • Odpowiedz
  • 0
@tekserew: W teorii na podstawie zuzycia, ale z dorzucona "marza" na cenie rachunkow. Cos mi tu smierdzi. Problem nie dotyczy akurat mnie, ale znajomej co szuka mieszkania. Pierwszy raz cos takiego slysze.
  • Odpowiedz
Ale podobno "prywata, więc mogę".


@Kosiek30: Zbierz kwity i zanieś do zakładu energetycznego z taką informacją. Oni go szybko wyprostują. Ta chałupa może być później na licytacji na poczet kary.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kiedyś pożyczało się prądu sąsiadowi na budowę. On oddawał za to co zużył i takie coś też jest nielegalne, a tu jeszcze zarobek.
Na sprzedaż prądu trzeba mieć koncesję.
  • Odpowiedz