Wpis z mikrobloga

WYZWANiE PLASTYCZNE edycja 4/23 - WYNiKi

Temat pracy: Gry komputerowe. Postacie, sceny, ilustracje, portret gracza, wszelkie możliwe wariacje na i dookoła tematu.

Miło mi ogłosić (brakowało mi tego), że za zwycięską pracę uznano, dzieło użytkowniczki @Inevera pt.: "Będę grał w grę" ( ͡ ͜ʖ ͡)
Gratuluję i czekam na temat kolejnej edycji.

Wszystkim, którym nie udało się dostąpić miana zwycięzcy bardzo dziękuję za udział i przypominam, że nie chodzi o wygrywanie, a o szlifowanie umiejętności.
Sam zresztą zawsze biorę udział do szuflady.

Pozdrawiam wszystkich i gorąco zachęcam do udziału w kolejnych edycjach.

Link do wygrywającej pracy: https://wykop.pl/wpis/71201253/w-tomb-rajdera-a-co-wyzwanieplastyczne-w-akryle-te

I tematy edycji 2023.

01/23 - Kosmonauta - @szymoker
02/23 - Pokaż interakcję dwóch postaci. - @gascoigne
03/23 - Wiosna - @gascoigne

#rysujzwykopem #malujzwykopem #tworczoscwlasna #glupiewykopowezabawy #rysunek #rysowanie #grafika #digitalpainting #sztuka #akryl #art #wyzwanieplastyczne #zainteresowania
#gry #pcmasterrace #konsole
#ankieta #zelda #tekken #staregry #amiga #magg
erebeuzet - WYZWANiE PLASTYCZNE edycja 4/23 - WYNiKi

Temat pracy: Gry komputerowe. P...

źródło: 01bd8c7cb360ad5a034db524e74d112bdfe03189af69de3f1596d3255dcdf67a

Pobierz
  • 11
@erebeuzet: Cieszę się wielce z moich 5 głosów, bardzo mi miło, że ktoś docenił koncept (bo samo wykonanie to raczej nie poraża). Z mojej strony sporym postępem jest stworzenie obrazka, który niesie jakąś treść, a nie jest tylko pojedynczym obiektem typu "ćwiczenie z podstaw rysunku". Ogólnie polecam rysowanie jako hobby, ewidentnie powoduje korzystne i trwałe zmiany w mózgu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
stworzenie obrazka, który niesie jakąś treść, a nie jest tylko pojedynczym obiektem typu "ćwiczenie z podstaw rysunku


@jeden_na_dziesiec: tego wykop ani inny przypadkowy 5 sekundowy oglądacz nie doceni. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze a zaraz potem to co każdy jest w stanie docenić (czyli poziom realizmu)
@Theo_Y: Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam twoją wypowiedź - nie mówię o obrazach wymagających jakiejś głębokiej interpretacji. Przez obrazek niosący treść rozumiem właśnie coś, co od pierwszego rzutu oka opowiada jakąś historię. Jak scenka Inavery. Patrzysz i czujesz ten klimat. To mi się w początkach rysowania wydawało nieosiągalne, tak przypomnę swój pierwszy udział w wyzwaniu plastycznym:
https://wykop.pl/wpis/59984483/pomyslmy-jestem-w-rysunku-na-etapie-nauki-w-miare-
Od tamtego czasu może technika mi się nie poprawiła jakoś spektakularnie, ale przez częsty
@Theo_Y:

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze a zaraz potem to co każdy jest w stanie docenić


Mi się wogle czasem wydaje, że tylko ludzie, którzy mają doświadczenie w rysowaniu doceniają smaczki. Reszta widzi tylko ogół pracy.
@erebeuzet: niby tak, ale doświadczeni rysownicy też patrzą często na rozwiązania formalne, jak ktoś jest jakimś historykiem sztuki z zamiłowania to może zwróci uwagę, większość ma chyba #!$%@?,( bo to też ni jest coś co jest proste ani też mało kto umie dobrze pokazać historię na obrazie, obraz który wygrał łapie tę koncepcje ale wydaje mi się, że kolorystayka a nawet celowo niewycięte tło w postaci takiego koloru drewna ma wpływ
@Theo_Y: @erebeuzet:
U Proko było kiedyś wyzwanie pod hasłem “Cute but deadly” (chyba moje ulubione ze wszystkich, aczkolwiek udziału nie brałam) i jak pamiętam, duży udział w ocenie miało kryterium "czy ten obrazek opowiada sobą jakąś historię". Wiele z prac nie było jakoś specjalnie rozbuchanych, jeśli chodzi o liczbę zawartych w nich obiektów i szczegółów, a jednak to wystarczyło, by nieść sporo treści zrozumiałej dla każdego, nie tylko osób zainteresowanych
jedennadziesiec - @Theo_Y: @erebeuzet:
U Proko było kiedyś wyzwanie pod hasłem “Cute ...