Wpis z mikrobloga

@SynuZMagazynu: to nie chodzi o numer. W internecie tego nie sprawdzisz też. Należy zrobić badanie materiałów w sądzie i porównać je z dostępnymi w starostwie.
Innymi słowy, należy dotrzeć do materiałów źródłowych o granicach na podstawie których sporządzono mapę zdeponowaną w KW. Sam tego nie ogarniesz
@2xpapanalepiku: urząd gminy albo starostwo go wynajęło, tego geodetę, bo chcą drogę gminną za strumykiem asfaltować (2 raz bo 1 raz fuszerkę odwalili i droga gminna asfaltowa się posypała po kilku miesiącach) ten geodeta mierzył ile mam do strumyka terenu i odrazu niby pokazał gdzie się kończy moja działka i to się nie zgadza z mapą z 1998 roku, tylko z mapą ze starostwa z 1963 roku się mu zgadza. Urząd
@SynuZMagazynu: geodeta powinien ci wyjaśnić co i jak z tymi mapami. Poza tym jeśli dotyka granic to są odpowiednie procedury których musi się trzymać i nie dopatrywał bym się złośliwości z jego strony bo ryzykował by zbyt wiele.
Co do powierzchni to jest ona wynikiem przebiegu granic.
Nie chcę Ci mącić w głowie bo wiem jak wyglądają realizacja inwestycji gminnych, weź jednak pod uwagę że funkcjonuje taki przepis który niezależnie od
Co do powierzchni to jest ona wynikiem przebiegu granic.


@2xpapanalepiku: rozumiem, ale gdyby usunąć tą wewnętrzną drogę to wtedy dopiero powierzchnia by się zgadzała, wiem , że gminy mają przewagę i mogą zabierać ludziom teren nie płacąc nawet odszkodowania, zastanawia mnie dlaczego geodeta wybrał niedokładną mapę ze starostwa z 1963 roku a nie dokładną mapę z 1998 rok. Czy jest jakaś ustawa która mówi jaką mapę może sobie wybrać geodeta i
@SynuZMagazynu: bezprawnie nikt nie powinien Ci nic zabrać. To nie jest tak że gmina może wszystko. Nie może. A kiedy korzysta ze środków unijnych zrobi wszystko żeby formalnie nie było żadnych zastrzeżeń.
Ta drogą ma wydzielone granicę? Tzn figuruje jako odrębna działka?
Jak starostwo wynajęło, to za dużo nie masz do gadania. Miałam podobną sytuację z rowkiem melioracyjnym wzdłuż całej działki. Żadne odwołania nie poskutkowały


@Kantor_wymiany_mysli_i_wrazen: w jakiej procedurze ktoś Ci zabrał ziemię? Była modernizacja czy co?
Co do zasadny nie ma znaczenia z czyjego zlecenia działa geodeta.
@WykopowyGeodeta: a jest jakiś przepis który mówi, że trzeba sięgać do archiwalnych dokumentów? przecież ja też mam oryginalną mapę z 1998 roku i jest bardziej dokładna bo ma skalę ( i mogę sobie linijką mierzyć 1 mm to 1 metr) a ta mapa z 1963 roku nie wiem czy ma skalę
@2xpapanalepiku: Ponownie mierzyli dla starostwa, u nas akurat nikogo nie było (wypadki losowe) to było jakoś późną jesienią. Pomierzyli sąsiadom dali do podpisu, że od teraz to należy do nich, oni podpisali i tak się stali właścicielami całego kanałku, którego zresztą nie oporządzają. Kilka osób należy do tego kawałka ziemi z wszystko z elektoratu PiS-u takie lekko z marginesu, dużo by opowiadać.

@SynuZMagazynu: ale zrozum, ze ta mapa o ktorej mowisz z 98r. Byla robiona właśnie na podstawie tej z 63 r. . Ona nie zostala wymyślona z komputera, satelit.( ͡° ͜ʖ ͡°) widze ze nie mozesz się pogodzić, ale szkoda Twoich nerwów, bo i tak nic nie wskórasz. Pewnie zajmowalo sie tym co najmniej 2 geodetów( tak myślę) po twojej zawziętości ( ͡° ͜ʖ ͡°