Wpis z mikrobloga

@mojnicknawykopie: geodetka (żona geodety chyba) w 2004 roku odręcznie to szkicowała, pod rok 1963 zamiast pod mapę z 1998 roku, a ta mapa z 1963 nawet nie ma zarysowanego strumyka, a ta z 1998 roku jest dokłądniejsza bo ma strumyk narysowany
  • Odpowiedz
@SynuZMagazynu: to nie chodzi o numer. W internecie tego nie sprawdzisz też. Należy zrobić badanie materiałów w sądzie i porównać je z dostępnymi w starostwie.
Innymi słowy, należy dotrzeć do materiałów źródłowych o granicach na podstawie których sporządzono mapę zdeponowaną w KW. Sam tego nie ogarniesz
  • Odpowiedz
@2xpapanalepiku: urząd gminy albo starostwo go wynajęło, tego geodetę, bo chcą drogę gminną za strumykiem asfaltować (2 raz bo 1 raz fuszerkę odwalili i droga gminna asfaltowa się posypała po kilku miesiącach) ten geodeta mierzył ile mam do strumyka terenu i odrazu niby pokazał gdzie się kończy moja działka i to się nie zgadza z mapą z 1998 roku, tylko z mapą ze starostwa z 1963 roku się mu zgadza.
  • Odpowiedz
@SynuZMagazynu: geodeta powinien ci wyjaśnić co i jak z tymi mapami. Poza tym jeśli dotyka granic to są odpowiednie procedury których musi się trzymać i nie dopatrywał bym się złośliwości z jego strony bo ryzykował by zbyt wiele.
Co do powierzchni to jest ona wynikiem przebiegu granic.
Nie chcę Ci mącić w głowie bo wiem jak wyglądają realizacja inwestycji gminnych, weź jednak pod uwagę że funkcjonuje taki przepis który niezależnie
  • Odpowiedz
Co do powierzchni to jest ona wynikiem przebiegu granic.


@2xpapanalepiku: rozumiem, ale gdyby usunąć tą wewnętrzną drogę to wtedy dopiero powierzchnia by się zgadzała, wiem , że gminy mają przewagę i mogą zabierać ludziom teren nie płacąc nawet odszkodowania, zastanawia mnie dlaczego geodeta wybrał niedokładną mapę ze starostwa z 1963 roku a nie dokładną mapę z 1998 rok. Czy jest jakaś ustawa która mówi jaką mapę może sobie wybrać geodeta
  • Odpowiedz
@SynuZMagazynu: bezprawnie nikt nie powinien Ci nic zabrać. To nie jest tak że gmina może wszystko. Nie może. A kiedy korzysta ze środków unijnych zrobi wszystko żeby formalnie nie było żadnych zastrzeżeń.
Ta drogą ma wydzielone granicę? Tzn figuruje jako odrębna działka?
  • Odpowiedz
Jak starostwo wynajęło, to za dużo nie masz do gadania. Miałam podobną sytuację z rowkiem melioracyjnym wzdłuż całej działki. Żadne odwołania nie poskutkowały


@Kantor_wymiany_mysli_i_wrazen: w jakiej procedurze ktoś Ci zabrał ziemię? Była modernizacja czy co?
Co do zasadny nie ma znaczenia z czyjego zlecenia działa geodeta.
  • Odpowiedz
@WykopowyGeodeta: a jest jakiś przepis który mówi, że trzeba sięgać do archiwalnych dokumentów? przecież ja też mam oryginalną mapę z 1998 roku i jest bardziej dokładna bo ma skalę ( i mogę sobie linijką mierzyć 1 mm to 1 metr) a ta mapa z 1963 roku nie wiem czy ma skalę
  • Odpowiedz
@SynuZMagazynu: nieważne, tak jak mówiłem ta z 63 jest oryginalna i to jest podstawą dla geodety, ta z 98 jest wtorna i mogl ktos się pomylić..... Choc wpisal odleglosci co do 1 cm. Widocznie geodeta uznal że ktoś popelnil błąd w 98 i zrobil zgodnie ze zrodlem. Tak w skrócie.
  • Odpowiedz
@2xpapanalepiku: Ponownie mierzyli dla starostwa, u nas akurat nikogo nie było (wypadki losowe) to było jakoś późną jesienią. Pomierzyli sąsiadom dali do podpisu, że od teraz to należy do nich, oni podpisali i tak się stali właścicielami całego kanałku, którego zresztą nie oporządzają. Kilka osób należy do tego kawałka ziemi z wszystko z elektoratu PiS-u takie lekko z marginesu, dużo by opowiadać.

  • Odpowiedz
@WykopowyGeodeta: dziwne, moim zdaniem mogli się pomylić w 1963 roku bo nie mieli komputerów, satelit, gpsu, widać, że ta mapa z 1963 roku jest jakaś koślawa, nie ma nawet strumyka zaznaczonego w jednym miejscu i ręcznie sobie ktoś bazgrał
  • Odpowiedz
@SynuZMagazynu: ale zrozum, ze ta mapa o ktorej mowisz z 98r. Byla robiona właśnie na podstawie tej z 63 r. . Ona nie zostala wymyślona z komputera, satelit.( ͡° ͜ʖ ͡°) widze ze nie mozesz się pogodzić, ale szkoda Twoich nerwów, bo i tak nic nie wskórasz. Pewnie zajmowalo sie tym co najmniej 2 geodetów( tak myślę) po twojej zawziętości ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz