Wpis z mikrobloga

@WykopowyGeodeta: równie dobrze geodeta może szukać map z 1772 roku i jak znajdzie to powie, że nic nie było więc nic nie ma
mój rozum jest matematyczny nie chłopski, gdybym miał 21 arów czyli tyle ile w ewidencji to bym nawet nie śmiał się wykłócać, a mam 16 ar zamiast 21, Biura geodezyjne wydają mapki bardziej z 1998 roku a nie z 1963 bo nikogo z obecnych ludzi nie obchodzi
  • Odpowiedz
Pomierzyli sąsiadom dali do podpisu, że od teraz to należy do nich, oni podpisali i tak się stali właścicielami całego kanałku, którego zresztą nie oporządzają. Kilka osób należy do tego kawałka ziemi z wszystko z elektoratu PiS-u


@Kantor_wymiany_mysli_i_wrazen: niesamowita historia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
... chodziło mi o podstawę prawną

To prawie jak w tym meme
2xpapanalepiku - > Pomierzyli sąsiadom dali do podpisu, że od teraz to należy do nich...

źródło: comment_1624643719FyrUDPlwuyVbqnHl3c7Lh5,w400

Pobierz
  • Odpowiedz
jakie biura geodezyjne? Xd


@WykopowyGeodeta: ok, nie biura tylko Geodeta uprawniony wydał mi mapę z 1998 roku jako dokument a nie mapę z 1963 roku. I takie hasło znalazłem "Mapa taka traci aktualność z chwilą zmian informacji w niej zawartych." i takie coś "Co to znaczy aktualna mapa?
„W konsekwencji należy stwierdzić, że mapa jest aktualna tak długo, jak długo odzwierciedla obecny (teraźniejszy) stan rzeczy istniejący na danym terenie. Zachowanie
  • Odpowiedz
@Kantor_wymiany_mysli_i_wrazen: nic nie dzieje się z przypadku. Jeśli była to modernizacja to niezależnie od działań geodetów w terenie była możliwość wglądu do operatu przed zatwierdzeniem i składania zastrzeżeń i sugestii. Nie znaczy to jednocześnie że to co ustalili jest święte. Im chodzi tak naprawdę o uregulowanie granic na potrzeby podatkowe i sprawnego sprawowania zarządu nad terenami określonymi w prawie wodnym w tym przypadku.
Teraz macie wszystko uregulowane to trzeba wywierać
  • Odpowiedz
mój rozum jest matematyczny nie chłopski


@SynuZMagazynu: a tyle bzdur... granice rzadko się ustala z mapy.... to podstawowy błąd myślowy Januszy i Grażynek. Nie sprawdziłeś jak jest, to co ci się wydawało przyjąłeś za słuszne. A wystarczyło wygooglać np. "dokumenty określające przebieg granicy". Umyśle matematyczny, powiedz, dla mapy w skali 1:1000 ile to jest 1mm na mapie a ile w terenie? Dlatego nie bierze się miar z mapy tylko ze
  • Odpowiedz
Wyznaczył czy tam ustalił granicę to powinien cię zawiadomić i spisać protokół graniczny mogłeś się wtedy na granicę nie zgadzać. Wtedy rozgraniczenie. Nie rozstrzygam czy geodeta zrobił dobrze czy źle powinien pobrać wszystkie dostępne materiały i na ich podstawie wykonać pracę widocznie uznał że mapa z 63 jest ważniejsza.
  • Odpowiedz
widocznie uznał że mapa z 63 jest ważniejsza.


@lougramm: serio? nieaktualny, pierwotny, archiwalny szkic ze starostwa jest ważniejszy od aktualnej mapy? masz na to jakieś artykuły lub prawo które tak pozwala uznać nieaktualne szkice i na ich podstawie się "wzorować"? zamiast aktualnych map od Geodetów uprawnionych?!
  • Odpowiedz