Wpis z mikrobloga

Gdzie najlepiej sprzedać stare auto 25-letnie? Na złom to jeszcze nie czas. Warto skorzystać ze skupu aut? Auto ma zniszczony lakier, co mocno psuje efekt wizualny. Pojawiły się grudki parę lat po malowaniu. Technicznie sprawny, benzyna, renówka.
#motoryzacja #samochody
  • 11
  • Odpowiedz
@Patryk4: Zależy jakie to auto, po ile chodzą itp. Użeranie się przy sprzedaży i stratą czasu jest czasami na tyle wysoką ceną, że prościej zezłomować. Do tego kat osobno, opony/koła też osobno sobie sprzedać jak są świeże, zwrot OC i można wyjść nawet lepiej niż sprzedając.
  • Odpowiedz
  • 0
@r5678: a jakieś części z środka (np plastiki, radio) też mogę sprzedać samemu czy wtedy na złomie trzeba dopłacić za brakujące elementy? Skup aut lepszy niż złomowanie?
  • Odpowiedz
@Patryk4: to zależy, ja miesiąc temu złomowałem swoje e36, na jednym złomie powiedzieli, że waga ma się zgadzać i nic wyciągać nie mogę, w przeciwnym wypadku potrącą z ceny a płacą 1,3 za kg chyba że sami odbierają to 1,1zł, na innym złomie ceny te same, ale wszystko co niemetalowe mogę zabrać bo to dla nich śmieci, tak samo instalacja LPG itd. moje e36 w było w mpakiecie więc zależało mi
  • Odpowiedz
@Patryk4 finalnie przyjechali po auto i zapłacili 1.1 za kg według wagi z dowodu + 100zl bo oddałem auto na aluminiowych felgach, nie miałem skąd wziąć stalówek, a kupować, zakładać opony to bez sensu tym bardziej że tamte felgi nie były warte więcej niż 300zl, mój kompot miał w dowodzie 1250kg więc wziolem 1480, jakbym zawiózł sam auto to dostałbym 1730 po 1.3zl za kg, ale wymontowalem zderzaki lampy przód, tyl i
  • Odpowiedz