Wpis z mikrobloga

Polska kuchnia jest żenująca. Za każdym razem, gdy słyszę, jak jakiś spierdox twierdzi, że hurr nie ma nic lepszego niż rosołek i kotlecik durr, to prukam.
W polskiej kuchni jedyne, czym jako tako można się pochwalić, to ŚLĄSKI żur. Bo to faktycznie dziwaczna, nieoczywista dla innych kultur zupa. Ale wszystkie inne "delikatesy"?
Kotlet w panierce, obrane #!$%@? ziemniaki z wody, jakaś najbardziej podstawowa sałatka czy surówka. Żenada.
Rosół to #!$%@? woda z tłuszczem z kury. Buliony są w każdej kuchni, porównajcie sobie polacki rosół do np. ramenu. Przecież to jest jak porównanie poloneza z lambo.
A najbardziej zawsze zdycham od posyrwania się nad pierogami. Ja #!$%@?. Uuuu polskie pierogi, takie najlepsze. Nie dość, że nazywają się RUSKIE, to jeszcze dosłownie KAŻDE inne pierogi są lepsze od polackich: wietnamskie, chińskie, gruzińskie - #!$%@? spróbujcie chinkali. To są pierogi.
No i przyprawy - ja #!$%@?ę. W kuchni śródziemnomorskiej czy azjatyckiej mamy różne ziółka, ciekawe mieszanki, zabawy mieszankami smaków słodkich i kwaśnych, ostrych. W polackiej kuchni jest #!$%@? sól, pieprz i kucharek.
#!$%@?ę polską kuchnią, gardzę, tfu.

#kuchnia #gotowanie #oswiadczenie #heheszki
rivers666 - Polska kuchnia jest żenująca. Za każdym razem, gdy słyszę, jak jakiś spie...

źródło: comment_1597690312VcyaI2ijxEFiyEEainy6Oy

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@rivers666: gdyby nie ostani hasztag to bym pomyslal, ze jestes #!$%@? XD A tak na serio to w kazdej praktycznie kuchni sa pierogi, buliony, makarony itp tylko podane na swoj wlasny sposob. Jak dla mnie dobrze zrobione polskie pierogi niczym nie odstaja od chinskich czy gruzinskich, sa po prostu inne.
  • Odpowiedz
@rivers666: wiem, że odpowiadam na pastę, ale tak myślę, to jest w niej ziarno prawdy xD
Polskie pierogi ruskie po prostu uwielbiam. Mógłbym być na diecie pierogowej. Gdybym był poetą, pisałbym o nich wiersze. Pierogi bym dziecku od ust odjął, żebym sam mógł zjeść. ALE... patrząc ogólnie i z perspektywy obywatela świata, faktycznie są najmniej wymyślne spośród wszystkich innych pierogów.

Tak samo schabowe - to już austriacki schnitzel jest tysiąc razy
  • Odpowiedz
@rivers666: Pierogi są spoko jak są dobrze zrobione, ale te kupne to tragedia. W gastro też zazwyczaj jakiś szit, często gorszy niż pierogi z marketu, ale za to droższy. Polska kuchnia jest bardzo ciężka, tłusta i zgadzam się, że w obecnych czasach raczej powinno się od niej odchodzić. Rosół jest w zasadzie bardziej przystawką, a normalny gotuje się na mięsie i warzywach, a nie na jakiejś kostce. A są różne smaki,
  • Odpowiedz