Wpis z mikrobloga

Przecież nawet wliczając wyśmiewane przez onucarzy ukraińskie dane o stratach wielkości 2 tysięcy czołgów, to wedle swoich oficjalnych danych potomkowie Czyngis-Chana mieli dziś do dyspozycji jakieś kilkanaście tysięcy czołgów. Czemu nie zechcieli w tych chwilach międzynarodowego napięcia pokazać światu swej niezmierzonej potęgi? Bo chyba te magazyny pełne czołgów istnieją, prawda?


#rosja #ukraina #wojna
melquiades - Przecież nawet wliczając wyśmiewane przez onucarzy ukraińskie dane o str...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 12
@melquiades:
No właśnie też mnie to interesuje.
20000 to akurat liczba kompletnie z dupy, tyle czołgów nie byliby w stanie utrzymać przy swoim budżecie zbrojeniowym.
Tu masz filmik jak gościu szacuje na podstawie zdjęć satelitarnych ile czołgów zostało kacapom na składzie. Na początku wojny zrobił taki sam film, wtedy było chyba jakoś 6-7k, teraz jest 3.9k biorąc pod uwagę, że działają.
betonoweczolo - @melquiades: 
No właśnie też mnie to interesuje.
20000 to akurat licz...
@betonoweczolo: myślę, że te liczby są nawet bardziej przerażające (tzn. ruscy są w gorszej sytuacji niż się wydaje).. Tam nie tylko wierchuszka ale i zwykli ludzie kradną - farbę do malowania składowanego sprzętu, podmienią opony na gorszę, miedź, wolfram wyciągną ze środka, ukradną smarty do konserwacji.

Już podczas wojen czeczeńskich jak poszuka się zdjęć to widać słabą jakość konserwacji maszyn, a od tego czasu to stało pod chmurką i gniło i
@melquiades: 20k czołgów to jest liczba kompletnie z #!$%@?. A składy i owszem, istnieją.

W Rosji były cztery klasy, kategorie, składowania pojazdów. Pierwsza zakładała klimatyzowane hale oraz hale. I tych było zdecydowanie najmniej, co jest akurat oczywiste. Dwie ostatnie zakładają składowanie na dworze, ale też w różnych warunkach.

I samych czołgów mają w #!$%@?, bo nadal prowadzą handel tymi gratami. I to w ogromnych ilościach. U nas ogłaszali sukces jak kupiono