Wpis z mikrobloga

dzięki @Anesthesia za post. najazd normictwa na tag jak za dawnych lat :)

Najbardziej tragikomiczne w tych natalistach jest to, że jak tylko są we względnym zdrowiu, mają jakąś tam pracę i dach nad głową to uważają to za tak niebywałe szczęście że uważają że trzeba ten cud życia przekazywać.

doskonale to pokazuje podejście ludzi z przeszłości do dzieci nierozumiejacych dlaczego dziecku może być źle przecież ma co jeść.

tak i teraz wpisy normictwa: No tak ale to patologia tylko powoduje nieszczęścia my mamy dobry domek więc będzie pełno szczęścia w życiu....

A później dziecko 25 lat nauki 40 lat w kołchozie mieszkanie na kredyt... cud życia

#antynatalizm
  • 51
@galek: i znowu, to że ty pracujesz bez chęci tylko z przymusu, nie znaczy że każdy tak ma. Lubię swoją pracę, nie tylko że względu na to że w niej zarabiam pieniądze.
@galek: jakieś solidne dane, czy tak projektujesz jak zwykle? Praca uszlachetnia człowieka, daje mu wiele dobrego, rozwija, trzyma na poziomie, nie pozwala zgnusniec. Serio, współcześnie naprawdę łatwo znaleźć miejsce gdzie będziesz czuł się dobrze, masz duże możliwości edukacji i rozwoju, zmiany. Wszystko to kwestia chęci, jeśli nie jesteś umysłowo chory. No i masę ludzi "robi na swoje" co jest podwójnie motywujące i cenne. Praca na swoim jest imo zdecydowanie najlepsza pod
@galek: u mnie w marketach panie wyglądają na zadowolone, ba były czasy miały nawet lepiej ode mnie, bo nie pracowały w niedzielę a ja tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W naszej kulturze większość ma jednak bardzo dużą dowolność co do wykształcenia i wyboru miejsca pracy, ma dużą możliwość zmian i kierowania własnym życiem. Jak mówiłam, to w wielkości kwestia chęci i samozaparcia, o ile nie jesteś mentalnie
@ciemnienie: o czym ty w ogóle gadasz człowieku? O sobie?Co te twoje wypowiedzi wnoszą? Czy ty sobie zdajesz sprawę, co się w ogóle dzieje na swiecie? ile jest cierpienia, bólu, chorób, no wszystkiego, co najgorsze, pewnie wiele rzeczy o których nawet pojęcia nie masz, bo tyle miałaś szczęścia, że ciebie akurat to nie dotyczyło. Co z tego ze u ciebie jest fajnie jak wlasnie teraz jakies dziecko jest gwalcone, mordowane, ktos
@Anesthesia: i co ja mam z tym zrobić z drugiego końca globu? Jeśli wydarzy się to w moim zasięgu to bądź pewna, że nie przejdę obojętnie. Tymczasem pozwól, że będę pomnażać to, co dobre.
@Anesthesia: Powiedz mi, po co się atakujesz negatywnymi emocjami i myślami? Napisz co Ci to daję... Wiem, że jest dużo cierpienia codziennie, ale jakbym non stop o tym myślała to byłabym wrakiem człowieka.
@Anesthesia: co do babki Hitlera to absurd. Dlaczego nie obeinisz pierwszego hominida?

Specjalista nie jestem, jednak przyjmowanie na siebie wszystkich ciemnych stron tego świata a w szczególności tych, na które nie masz wpływu to prosta droga do choroby psychicznej, z tym ze twoje szaleństwo i tak niczego dobrego nie wniesie.