Wpis z mikrobloga

W tym roku planuje z różową polecieć na Korfu bądź Rodos. Ma ktoś do polecenia jakieś miasteczko w którymś tych dwóch miast, które będzie spełniało dwa warunki : długie&piaszczyste plaże, miasteczko, w którym coś się dzieje (np jakieś stare miasto, które żyje wieczorami).
W zeszłym roku byliśmy na Krecie w Retimno i było super, w 100% spełniło te oczekiwania.

Na Korfu przeglądałem już miasteczka Moraitika&Messonghi, Sidari, Roda i co prawda plaże mają super, to same "miasteczka" chyba specjalnie nie porywają i brakuje im tego czegoś. Nie wiem czy dorównają do poprzeczki, która została wysoko podniesiona przez Retimno w zeszłym roku, więc licze na jakieś wasze polecenia! :)

#grecja #korfu #kreta #rodos #podroze #wakacje
  • 3
@Gennwat moraitika i messonghi odradzam. co prawda dobrze wspominam hotel ale plaża była słaba a miasteczko średnio.
jak chcesz zabawę na Korfu to imprezowania jest w Kavos, gdzieś czytałem. ale nie potwierdzę bo nie byliśmy.
najpiękniejsze plaże to palaiokastritsa, ale raczej nie długie i kamieniste. no i poza stolicą jest to nabardziej chwytny rejon więc imprezy też tam znajdziesz.
długa, ciągnąca się kilometrami plaża jest niedaleko jeziora Korisson - Issos Beach. ale
@Gennwat: piaszczyste plaże na rodos to - Faliraki, Tsambika, co do miasteczek które biją życiem na Rodos to, Rodos Town, Xia,

Jednak jesli bys chciał na Krete to wschód krety by Ci sie spodobał, Zaczne od Sitia, Agios NIkolaos, Larapetra, po drodze inne miasteczka, bliżej Haraklion to Kato Gouves tez fejne, tylko bardziej turystyczne.