Wpis z mikrobloga

Tak oglądam sobie ostatni Hejt Park i nie mogę wyjść z podziwu jaki ten Fajdek to jest dzban i bóldupiec xD #!$%@? te swoje kocopoły to o Lewym, to o Szczęsnym, deprecjonuje inne sporty i sportowców żeby jakoś zgrabnie ukryć to jak go boli, wielkiego mistrza, niskie miejsce w gównoplebiscycie xD Ale że pojawił się też temat butów do rzutu młotem to napiszę Wam jak go kiedyś spotkałem.

Kilka lat temu jeździłem w kurierce i do mojego rejonu należał też Żarów. I pewnego dnia miałem paczkę na dane Paweł Fajdek. Paczka za pobraniem 395 ziko więc 15 minut przed dzwonię i informuję, że kurier, że paczka i zaraz będę i kwotę proszę przygotować wyliczoną i tylko gotówką, powiedział ok, spoko. Po głosie już go poznałem i nawet miałem zamiar o wspólną fotę poprosić.


Podjeżdżam, dzwonię, wyszedł przed dom z miną podejrzliwą i tak wyglądała nasza rozmowa:
(J)-dobry, paczkę przywiozłem
(F)-buty do treningu?
(J)-nie wiem, możliwe, bo takie pudełko jak na buty

wziął ode mnie

(F)-ale ja nie mam wyliczone

i daje mi do ręki 400 i zanim jeszcze puścił banknoty to dodał:

(F)-piątka dla mnie

jakieś tam swoje drobne miałem w kieszeni więc wyciągłem i mu dałem i mówię

(J)-proszę

Wziął, odwrócił się i poszedł, nie krzyczałem do widzenia bo i po co. I nawet mnie nie zdziwiło, że nie zostawił piątki napiwku (choć w 99% inni ludzie w takiej sytuacji zostawiali) tylko te jego bucowate zachowanie wielkiego paniska z ego #!$%@? prawie jak Wałęsa.

#!$%@? typ

#kanalsportowy #lekkoatletyka #mecz
  • 28
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Momento83 podsumowując, nie powiedziałeś mu wprost co to za paczka (mowiac ze być może ta z butami), nie powiedziałeś mu ile hajsu ma przygotować, ale masz pretensje że telepatycznie nie odgadł, że to ta paczka i że nie chciał Ci dać napiwku.

wez usuń te historyjkę bo jedyna osoba, która wychodzi w niej na dzbana jesteś Ty.
nie powiedziałeś mu wprost co to za paczka (mowiac ze być może ta z butami), nie powiedziałeś mu ile hajsu ma przygotować, ale masz pretensje że telepatycznie nie odgadł, że to ta paczka i że nie chciał Ci dać napiwku.


@Niemamwiedzy: zamawiałeś coś kiedyś przez internet? Kurier nie wie, co wiezie, a kwotę za paczkę znasz od razu po złożeniu zamówienia.

@Ogau no ok, ale równie dobrze ja mogę zamawiać równocześnie 5 różnych rzeczy.

nie wiem jak można mieć pretensje do chłopa że nie zgadł co jest w paczce i nie chciał dać napiwku.
O widzę że kurierzy się odezwali oburzeni że ktoś napiwku nie daje. jak ktos dzwoni 15 minut wczesniej i mowi zaraz beee to nie powinien oczekiwac ze nagle magicznie wyczaruje gotowke.

zresztą szkoda szczempic ryja, bo widzę że tutaj zrobił się zlot kurierów którzy żyją w przekonaniu że napiwek to obowiązek a nie akt dobrej woli.

@kcrgs
@khaotic chłop ma pretensje że nie dostał piątki i ten oczekiwał zwrotu tej piątki.
Nie wiem w ogóle o co ma pretensje. jak mu typ mówi że ma dostać piątkę z powrotem to powinien powiedzieć tylko za odliczona kwota I tyle.

natomiast jeżeli coś robisz ekstra z dobrej woli to nie miej pretensji o to że ktoś ekstra nie dał Ci czegoś w zamian.

No ale jak widać niektorym trudno zrozumieć że
@Niemamwiedzy To wyczaruj te gotówkę przy złożeniu zamówienia? XD

Nie ma odliczonej kwoty, nie ma przesyłki. Przeszkadza Ci, ze kurier dzwoni i informuje, ze będzie? Spoko, to nawet nie jest jego obowiązek.

Podsumowując, kurier mógł nie wydać paczki ani nie zadzwonić. Z własnej inicjatywy zadzwonił i rozmienił dzbanowi pieniądze mimo jego obowiązku do posiadania odliczonej kwoty.

To nie jest zlot kurierów, po prostu ty nie rozumiesz dlaczego klient to dzban, a kurier
@Reezu przecież napisałem powyżej, że jak coś powinien powiedzieć że nie ma przesyłki. natomiast jak ktos robi coś z dobrej woli to nie powinien oczekiwac wynagrodzenia za to, jeżeli natomiast robi coś bo oczekiwał wynagrodzenia to wypadałoby to najpierw ustalić a nie płakać na wykopie że mu tego nieustalonego hajsu nie dali.
@Niemamwiedzy ile Ty masz lat? Albo jeszcze nic nigdy nie zamawiałeś albo już jesteś tak stary ze wnuki zamawiają za Ciebie.
Zamawiasz coś to wiesz co to jest, to po pierwsze.
Jak zamówiłeś to wiesz jaki sposób płatności wybrałeś i jaka kwota jest wymagana, to po drugie.
W dzisiejszych czasach są aplikacje w telefonie które maja powiadomienia, albo apka sklepu albo apka maila informuje gdzie jest paczka, w sensie dzisiaj nadana, jutro