Wpis z mikrobloga

Tak oglądam sobie ostatni Hejt Park i nie mogę wyjść z podziwu jaki ten Fajdek to jest dzban i bóldupiec xD #!$%@? te swoje kocopoły to o Lewym, to o Szczęsnym, deprecjonuje inne sporty i sportowców żeby jakoś zgrabnie ukryć to jak go boli, wielkiego mistrza, niskie miejsce w gównoplebiscycie xD Ale że pojawił się też temat butów do rzutu młotem to napiszę Wam jak go kiedyś spotkałem.

Kilka lat temu jeździłem w kurierce i do mojego rejonu należał też Żarów. I pewnego dnia miałem paczkę na dane Paweł Fajdek. Paczka za pobraniem 395 ziko więc 15 minut przed dzwonię i informuję, że kurier, że paczka i zaraz będę i kwotę proszę przygotować wyliczoną i tylko gotówką, powiedział ok, spoko. Po głosie już go poznałem i nawet miałem zamiar o wspólną fotę poprosić.


Podjeżdżam, dzwonię, wyszedł przed dom z miną podejrzliwą i tak wyglądała nasza rozmowa:
(J)-dobry, paczkę przywiozłem
(F)-buty do treningu?
(J)-nie wiem, możliwe, bo takie pudełko jak na buty

wziął ode mnie

(F)-ale ja nie mam wyliczone

i daje mi do ręki 400 i zanim jeszcze puścił banknoty to dodał:

(F)-piątka dla mnie

jakieś tam swoje drobne miałem w kieszeni więc wyciągłem i mu dałem i mówię

(J)-proszę

Wziął, odwrócił się i poszedł, nie krzyczałem do widzenia bo i po co. I nawet mnie nie zdziwiło, że nie zostawił piątki napiwku (choć w 99% inni ludzie w takiej sytuacji zostawiali) tylko te jego bucowate zachowanie wielkiego paniska z ego #!$%@? prawie jak Wałęsa.

#!$%@? typ

#kanalsportowy #lekkoatletyka #mecz
  • 17
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Momento83 podsumowując, nie powiedziałeś mu wprost co to za paczka (mowiac ze być może ta z butami), nie powiedziałeś mu ile hajsu ma przygotować, ale masz pretensje że telepatycznie nie odgadł, że to ta paczka i że nie chciał Ci dać napiwku.

wez usuń te historyjkę bo jedyna osoba, która wychodzi w niej na dzbana jesteś Ty.
via Wykop
  • 11
nie powiedziałeś mu wprost co to za paczka (mowiac ze być może ta z butami), nie powiedziałeś mu ile hajsu ma przygotować, ale masz pretensje że telepatycznie nie odgadł, że to ta paczka i że nie chciał Ci dać napiwku.


@Niemamwiedzy: zamawiałeś coś kiedyś przez internet? Kurier nie wie, co wiezie, a kwotę za paczkę znasz od razu po złożeniu zamówienia.

  • 0
@Ogau no ok, ale równie dobrze ja mogę zamawiać równocześnie 5 różnych rzeczy.

nie wiem jak można mieć pretensje do chłopa że nie zgadł co jest w paczce i nie chciał dać napiwku.
  • 0
O widzę że kurierzy się odezwali oburzeni że ktoś napiwku nie daje. jak ktos dzwoni 15 minut wczesniej i mowi zaraz beee to nie powinien oczekiwac ze nagle magicznie wyczaruje gotowke.

zresztą szkoda szczempic ryja, bo widzę że tutaj zrobił się zlot kurierów którzy żyją w przekonaniu że napiwek to obowiązek a nie akt dobrej woli.

@kcrgs
  • 0
@khaotic chłop ma pretensje że nie dostał piątki i ten oczekiwał zwrotu tej piątki.
Nie wiem w ogóle o co ma pretensje. jak mu typ mówi że ma dostać piątkę z powrotem to powinien powiedzieć tylko za odliczona kwota I tyle.

natomiast jeżeli coś robisz ekstra z dobrej woli to nie miej pretensji o to że ktoś ekstra nie dał Ci czegoś w zamian.

No ale jak widać niektorym trudno zrozumieć że
@Niemamwiedzy To wyczaruj te gotówkę przy złożeniu zamówienia? XD

Nie ma odliczonej kwoty, nie ma przesyłki. Przeszkadza Ci, ze kurier dzwoni i informuje, ze będzie? Spoko, to nawet nie jest jego obowiązek.

Podsumowując, kurier mógł nie wydać paczki ani nie zadzwonić. Z własnej inicjatywy zadzwonił i rozmienił dzbanowi pieniądze mimo jego obowiązku do posiadania odliczonej kwoty.

To nie jest zlot kurierów, po prostu ty nie rozumiesz dlaczego klient to dzban, a kurier