Wpis z mikrobloga

Ryż basmati w Biedronce i Lidlu nie dość że mocno podrożał, to od jakiegoś pół roku smakuje jak zwykły biały ryż, bez charakterystycznego orzechowego aromatu. Jest tutaj ktoś kto poleci jakiś dobry ryż basmati w rozsądnej cenie?

Swoją drogą to niesamowicie #!$%@? człowieka ta #inflacja, bo nie dość że ceny jedzenia poszybowały w górę to jednocześnie jakość poszła mocno w dół. I to na każdym kroku, a ryż basmati z supermarketów jest tylko jednym z wielu przykładów (°°
#basmati #ryz #gotujzwykopem #gotowanie
#jedzenie
  • 7
  • Odpowiedz
@Rozpuszczalnik: Dwa lata temu kupiłam sobie zapas riso arborio z lidla, 8zł, skończył się, chciałam znów zrobić zapas i wiesz ile kosztuje? 14zł, niemal 100% wiecej po 2 latach.
  • Odpowiedz
@Rozpuszczalnik: Nie wiem czy to rozsądna cena, ale ja kupuję pyszny Ryż Basmati TILDA 5kg za jakieś 85zł.
Konsystencja po ugotowaniu też fajna, moja rodzina uwielbia nawet sam.
Po ile w markecie teraz paczka? Woreczki 4x100g?
  • Odpowiedz
@arinkao polska dogania zachodnią Europę w cenach ;) ja zrobiłem zapasy suchych produktów. Systematycznie kupowałem od jakiś dwóch lat ryż, makaron, olej, powidła i to co się najczęściej używa. U nas w Czechach podwyżki były dużo większe i bardzo się mi to opłaciło. Kiedyś Lidl miał co kilka tygodni w ofercie 5kg opakowania ryżu w takim materiałowym opakowaniu. Wychodziło to całkiem rozsądnie, szczególnie, że był smaczny. Od ponad roku już się przyzwyczaiłem
  • Odpowiedz