Wpis z mikrobloga

@Belzebub: Podczas swojego ostatniego wystąpienia w sejmie minister Adam Andruszkiewicz ogłosił, że „będziemy mogli w bankach legitymować się cyfrowym dowodem tożsamości dostępnym w aplikacji mObywatel”. Od kiedy? „Prawdopodobnie od września” bieżącego roku. Nie od razu, ponieważ – jak zauważył – bankom trzeba dać czas na „wdrożenie nowych procedur”.

Banki potrzebują więcej czasu, a co z państwowymi instytucjami, takimi jak urzędy czy sądy? Minister Adam Andruszkiewicz zapowiadał, że cyfrowy dokument tożsamości nie
@Belzebub: @17loginbylzajety xD wykopowi specjaliści

Zmiany bedą aktywne kiedy proces legislacyjny dojdzie do końca i kiedy ustawa wejdzie w życie - a ma to być 1 września bo choćby te wymienione banki potrzebują czas żeby się przystosować. I od tej daty jest nałożony na nie obowiązek akceptowania tej formy dokumentów.

PiSu czy Januszka można nie lubić (zasłużenie), ale powstrzymajcie czasem swoje konie. Nawet teraz mało gdzie jest taki poziom dostępności usług
@kawkanorbert @17loginbylzajety @sotilas @Bumelante @17loginbylzajety @Belzebub
Bo kurna działa ale urzędy wszystkie mają traktować mobywatela na równi z plastikiem dopiero od września 2023 roku.
Kochani czytajcie czasami prasę ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ale swoją drogą niezła beka w tym państwie. Sam byłem w banku zamknąć konto i dowód zostawiłem w poprzednim banku bo potrzebowali do uzupełnienia konta. W banku proszą o dowód a ja mam tylko mobywatela. No
@17loginbylzajety: xDDDDDD poziom dychotomii na wykopie ma się dobrze. I tak o to z rozmowy o fajnym usprawnieniu przechodzimy do zarzutów o bycie opłacanym przez pis, bo ktoś śmie mieć czasem inne spojrzenie.

Tak, czasem najgorszej władzy w historii 3rp uda się zrobić coś całkiem sensownego (choć nadal nic to nie zmienia to jeśli o ogólny rezultat). Zachęcam do patrzenia i oceniania faktycznych zmian samych w sobie.