Wpis z mikrobloga

Nawiązując do tego wpisuhttps://wykop.pl/wpis/71228851/pamietam-jak-w-lutym-2022-roku-dwa-dni-po-rozpocze @dedler123 , chciałbym przedstawić sytuację, gdy miałem styczność z rossjanami w gierkach przed i po rozpoczęciu wojny, możliwe, że wyjdzie wpis dość długi, ale opiszę to ze wszystkimi szczegółami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zacznijmy od tego, że zawsze lubiłem stare gierki, już za młodu wciągnąłem się w Call of Duty, pasja pozostała do dziś i nadal w 2023 gram w Call of Duty:United Offensive z 2004 roku. Kiedy wróciłem do gry w bodajże 2011, był w versji 1.4 dostępny tak naprawdę tylko jeden grywalny server ( LMT, hosting francuski ), na którym od czasu do czasu zbierało się sporo ludzi i tam w sumie grałem, i rozmawiałem z kilkoma ruskami, jednym z nich był VERWOLF(RUS). Muszę zaznaczyć, że przed wybuchem wojny w stosunku do Ukraińców miałem stosunek raczej neutralny.

Po paru latach server LMT padł, ale pojawiła się alternatywa - frontzet xD ruski server, nawet stronę mieli, nie wiem, czy nadal aktywa, frontzet.ru . Tam pojawiało się już więcej russków niż na francuskim, ale mieli oni raczej normalny stosunek do Polaków, może poza 2-3 przypadkami takich typowych sowietów xD. W każdym razie admin ( zmieniał często nick, więc nazwę go Wania ) był zadeklarowanym komunistą, anyimperialistą, który nie popierał nigdy putina. Tak sobie parę lat grałem, dowiedziałem się od Wanii, że chłop jest informatykiem i ma ten server, do którego dokłada kasę ciągle, bo lubi Coda. Chłop nawet mnie hamował, bo miewałem odpały, gdzie jednego typa z Ukrainy ( nick fender ) nazywałem banderowcem i upainiarzem, bo gość, moim zdaniem, jechał często na wh xD Ale Wania to był taki swojski chłop urodzony w USSR, który miał pozytywny stosunek do Ukrainy, więc nie pozwalał na takie odzywki xD

Po wybuchu wojny wchodziłem sobie jeszcze popykać tam w Coda, bo innego servera nie było. Wania nawet mnie podpytywał, co ma zrobić, jeśli wprowadzą sankcje i opowiadał, jak na vk dyskutował z patriotami idiotami, którzy popierali wojnę, a on sam był przeciwko, bo uważał, że rossja prowadzi politykę imperialną, a on jako komunista był przeciwko. No i zdarzyło się jednego dnia, że dyskutowałem z Wanią o wojnie i włączył się VERWOLF(RUS), z którym miałem całkiem dobre stosunki, pykaliśmy często w tym samym teamie i graliśmy generalnie praktycznie codziennie przez kilka lat na tych samych serverach. Okazało się, że to gość 50+ z Moskwy i w pewnym momencie, gdy dowiedział się, że jestem przeciwko wojnie i rossji, typ zaczął gadać, że w Polsce są naziści i jesteśmy następni w kolejce po Ukrainie, że gaz będzie za 2000 € i jeszcze jakieś inne #!$%@? xD Się zmieszałem, ze dorosły chłop, którego online kojarzyłem dość długo, zaczął pisać takie rzeczy no i naturalnie wybuchłem xD zacząłem cisnąć jego i ten zafajdany kraj no i dostałem permbana xD

Ale uderzyło mnie to, że niby doświadczony życiowo człowiek i to z metropolii mógł wypisywać takie rzeczy i od tego momentu nie cierpię kacapów, mimo że zdarzają się przypadki normalnych osób stamtąd xD

#ukraina #rosja #wojna #callofduty #gownowpis
  • 21
  • Odpowiedz