Wpis z mikrobloga

Nawiązując do tego wpisuhttps://wykop.pl/wpis/71228851/pamietam-jak-w-lutym-2022-roku-dwa-dni-po-rozpocze @dedler123 , chciałbym przedstawić sytuację, gdy miałem styczność z rossjanami w gierkach przed i po rozpoczęciu wojny, możliwe, że wyjdzie wpis dość długi, ale opiszę to ze wszystkimi szczegółami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zacznijmy od tego, że zawsze lubiłem stare gierki, już za młodu wciągnąłem się w Call of Duty, pasja pozostała do dziś i nadal w 2023 gram w Call of Duty:United Offensive z 2004 roku. Kiedy wróciłem do gry w bodajże 2011, był w versji 1.4 dostępny tak naprawdę tylko jeden grywalny server ( LMT, hosting francuski ), na którym od czasu do czasu zbierało się sporo ludzi i tam w sumie grałem, i rozmawiałem z kilkoma ruskami, jednym z nich był VERWOLF(RUS). Muszę zaznaczyć, że przed wybuchem wojny w stosunku do Ukraińców miałem stosunek raczej neutralny.

Po paru latach server LMT padł, ale pojawiła się alternatywa - frontzet xD ruski server, nawet stronę mieli, nie wiem, czy nadal aktywa, frontzet.ru . Tam pojawiało się już więcej russków niż na francuskim, ale mieli oni raczej normalny stosunek do Polaków, może poza 2-3 przypadkami takich typowych sowietów xD. W każdym razie admin ( zmieniał często nick, więc nazwę go Wania ) był zadeklarowanym komunistą, anyimperialistą, który nie popierał nigdy putina. Tak sobie parę lat grałem, dowiedziałem się od Wanii, że chłop jest informatykiem i ma ten server, do którego dokłada kasę ciągle, bo lubi Coda. Chłop nawet mnie hamował, bo miewałem odpały, gdzie jednego typa z Ukrainy ( nick fender ) nazywałem banderowcem i upainiarzem, bo gość, moim zdaniem, jechał często na wh xD Ale Wania to był taki swojski chłop urodzony w USSR, który miał pozytywny stosunek do Ukrainy, więc nie pozwalał na takie odzywki xD

Po wybuchu wojny wchodziłem sobie jeszcze popykać tam w Coda, bo innego servera nie było. Wania nawet mnie podpytywał, co ma zrobić, jeśli wprowadzą sankcje i opowiadał, jak na vk dyskutował z patriotami idiotami, którzy popierali wojnę, a on sam był przeciwko, bo uważał, że rossja prowadzi politykę imperialną, a on jako komunista był przeciwko. No i zdarzyło się jednego dnia, że dyskutowałem z Wanią o wojnie i włączył się VERWOLF(RUS), z którym miałem całkiem dobre stosunki, pykaliśmy często w tym samym teamie i graliśmy generalnie praktycznie codziennie przez kilka lat na tych samych serverach. Okazało się, że to gość 50+ z Moskwy i w pewnym momencie, gdy dowiedział się, że jestem przeciwko wojnie i rossji, typ zaczął gadać, że w Polsce są naziści i jesteśmy następni w kolejce po Ukrainie, że gaz będzie za 2000 € i jeszcze jakieś inne #!$%@? xD Się zmieszałem, ze dorosły chłop, którego online kojarzyłem dość długo, zaczął pisać takie rzeczy no i naturalnie wybuchłem xD zacząłem cisnąć jego i ten zafajdany kraj no i dostałem permbana xD

Ale uderzyło mnie to, że niby doświadczony życiowo człowiek i to z metropolii mógł wypisywać takie rzeczy i od tego momentu nie cierpię kacapów, mimo że zdarzają się przypadki normalnych osób stamtąd xD

#ukraina #rosja #wojna #callofduty #gownowpis
  • 21
  • Odpowiedz
@gejuszmapkt: całkiem możliwe, że ci 'normalni rosjanie' pozwalają sobie być normalni tylko jak nikt niesałucha i nikt nie widzi. Przynajmniej ten, mając 50 lat może pamiętać czasy kiedy nie bycie publicznie turbopatriotą było szkodliwe dla wałasnej osoby lub bliskich.
To brzmi jak sensiwne wyjaśnienie, choć łatwiej mi żyć z przekonaniem, że wszyscy są tam #!$%@?ęci, a taki komformizm to nie ewolucja człowieka przez pokoloenia w totalitaryzmie tylko zwyczajny brak odwagi społecznej.
  • Odpowiedz
@gejuszmapkt: Ruski mają łeb wyprany propagandą, a poza tym od wieków kult cara i imperium. Rusek z przyjaciela gdy założy mundur nagle stanie się wrogiem i gotowy jest na wykonanie rozkazu zabicia własnej matki. Jak Maleńczuk śpiewał "naród dzielny choć władzy się boi".
  • Odpowiedz
@gejuszmapkt aleś mi przypomniał czasy!! Grałem z 10-11 lat temu w klanie GD właśnie na 1.4 w CoD UO, głównie BASy (chyba tak to się nazywało, ten tryb gdzie były czołgi, pojazdy itd.). Też sporo kacapów było, miło się ich cisnęło całym klanem aż się #!$%@? i wyłapywali bany na publicznych serwerach xD

Ale właśnie pamiętam jakąś taką niechęć do patcha 1.51, nawet nie pamiętam czemu. Nikt się nie chciał przesiadać mimo
  • Odpowiedz
@gejuszmapkt: tutaj nie ma reguł, ja akurat obracam się w dość sporej grupie młodych Rosjan i tam większość, ale nie wszyscy, jest stanowczo przeciwko wojnie. Tyle tylko, że są to ludzie z IT i pokrewnych branż, więc oni mają wiedzę jak zdobywać prawdziwe informacje i kasę na wyjazd (jeden z nich nawet skończył w Polsce). Oni też starają się dyskutować, ale nawet im jest trudno przebić się przez podobny beton który
  • Odpowiedz
@gejuszmapkt: U mnie bylo inaczej, jak gralosmy w bdo to walilismy sie z ruskami na leb, a po wybuchu wojny conajmniej polowa z nich dostala patriotycznych odpalow itp urojen. A najsmieszniejszy byl serb z ktorym na discordzie sie cisnalem kilka godzin xD
Nikt nie wiedzial z jakimi swirami gralismy sobie, potem sie ich ruska gildia rozpadla na normalnych ruskow i oni do nas dolaczyli do gildii xd
  • Odpowiedz
  • 2
@MightandMagic: @BigGuy
Na 1.51 masz Historians ( base assault ) i RA - server, gdzie gra sie tylko CTF. Wieczorkiem raczej schodzą się ludzie, ale nie dzieje się to codziennie :D

Generalnie sa 2 grywalne servery w mojej opinii i zdarza sie nawet 20v20 na servie w bazach :D
  • Odpowiedz