Wpis z mikrobloga

Siema!

Mam 40 lat, ostatnio się zaniedbałem. Wracam do ćwiczeń 3x w tygodniu na siłowni i idę na basen 2x w tygodniu... No i już wiem, że gainsy będą bardzo małe, bo jestem stary... ale zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz.

Są ludzie, którzy mają bardzo ładna postawę. Ja po latach #!$%@? przed komputerem mam np. nerd neck, do tego trochę się garbię... Czy regularne ćwiczenia na siłowni sprawią, że moja sylwetka też stanie się taka ładna jak np. u młodych ludzi? Czy zmiany strukturalne już są jakie są i nic tego nie zmieni?

Byłoby fajnie nabrać takiej fajnej postawy, bo jak patrzę na siebie w lustrze, bo wygląda to dość mizernie... Nawet nie mam jakiegoś brzucha, nie jestem otyły, ale tak jakby szkielet kostny nie wygląda na osobę zdrową.

Nie wiem czy dobrze się wyraziłem :) ale będę wdzięczny za ewentualne odpowiedzi.
Fenks!

#mirkokoksy #mikrokoksy #silownia #silownia #zdrowie #cwiczenia
  • 8
  • Odpowiedz
@terminator800: nie będzie tak ładna m.in z powodu skóry. Tak samo jak wad postaw się nie pozbędziesz a to nie pomaga w estetyce. Ale co masz do wyboru, dalej se #!$%@?ć organizm nic nie robiąc? Po co gdybać. Ja mam 35 lat. Mr Olympia nie bedę ani nie bedę miał rekordu świata w trójboju, ale każdy może być silniejszy czy lepiej wyglądać niż 99 % ludzi ćwicząc regularnie kilka lat
  • Odpowiedz
  • 2
@terminator800 ja miałem odstające łopatki jeden bark niżej niż drugi i wygięte/odstające żebra na dole. #!$%@?łem mięsa i już tak tego nie widać. Łopatki i pozycja głowy się trochę zmieniła teraz chodzę bardziej prosty i mniej się garbie
  • Odpowiedz
Ja po latach #!$%@? przed komputerem mam np. nerd neck, do tego trochę się garbię... Czy regularne ćwiczenia na siłowni sprawią, że moja sylwetka też stanie się taka ładna jak np. u młodych ludzi?


@terminator800:
Jak będziesz dobrze ćwiczył i wybierzesz odpowiednie ćwiczenia to ci się postawa i sylwetka powinna poprawić, chyba że ją już permanentnie uszkodziłeś latami garbienia się. Ale to też musisz poza siłownią działać. Może jakiś pajączek sobie
  • Odpowiedz
@terminator800:
Zacząłem ćwiczyć mając 33/34 lata i nigdy nie miałem lepszej sylwetki. Nigdy nie miałem lepszego brzucha ;)
Też mam wady postawy i ze sto urazów, ale i tak jest super.
Przy czym zastanowiłbym się czy nie lepiej ćwiczyć kalistenikę(którą sam ćwiczę) bo zawsze pracujesz całym ciałem i na drążku na pewno się trochę wyprostujesz.
  • Odpowiedz