Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki pytanie. Jestem na etapie zmian lokatorskich w mieszkaniu i o ile większość przestrzeni udało się już jakoś zaplanować, tak cały czas myślę co zrobić z zaznaczonym fragmentem - łazienką.

Z partnerką nie planujemy dzieci, więc jeżeli tylko nie dopadnie nas grypa żołądkowa, to kolejek do łazienki raczej nie będzie. Z drugiej strony może dwie łazienki mają jeszcze jakieś zalety, których nie znam (goście, higiena)?
Na inny pomysł wpadł znajomy, sugerując że dobrą opcją byłaby garderoba od strony sypialni kosztem kilku m2 z łazienki.

Ostatecznie czuję potencjał do przeprojektowania zaznaczonego fragmentu, ale nie do końca mam pomysł co z nim zrobić, więc będę wdzięczny za wszelkie sugestie, jakbyście widzieli to u siebie.

#nieruchomosci #remont #wnetrza #projektowanie #mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem #budujzwykopem
CePeK - Mirki i Mirabelki pytanie. Jestem na etapie zmian lokatorskich w mieszkaniu i...

źródło: uklad

Pobierz

W jaki sposób byście rozwiązali to u siebie?

  • Zostawić jak jest, czyli 1 łazienka 7,5m2 51.8% (43)
  • Podzielić na 2 mniejsze łazienki 15.7% (13)
  • Podzielić na łazienkę + garderoba przy sypialni 32.5% (27)

Oddanych głosów: 83

  • 8
@CePeK: Miejsca na szafy w zabudowie masz sporo, jeśli do tego masz komórkę lokatorską to wszystkie graty powinieneś pomieścić. Ja bym zostawił większą łazienkę i spróbował jak najbardziej wykorzystać tę przestrzeń.
  • 0
@peszek_leszek: Ja jestem za prysznicem, partnerka za wanną, więc będziemy kombinować tak, aby pogodzić te dwie opcje ;) Przy dwóch łazienkach pewnie w jednej byłby prysznic w drugiej wanna, znów przy jednej może uda się pogodzić jakoś dwie funkcje w wannie.

Szafy wstępnie w planach jak na rysunku, czyli jedna na korytarzu, druga na ścianie w sypialni. Jedynie przy garderobie/dodatkowej łazience, ta szafa dolna na korytarzu powędrowałaby na miejsce aktualnych drzwi
@CePeK Jeśli wanna z deszczownicą będzie rozwiązaniem to szłabym w stronę wytyczenia nowej ściany, by pomieścić garderobę (z przesunięciem drzwi do sypialni).

A dodatkowa toaleta sprawdziła się u nas jak zamieszkaliśmy z dwójką dzieci- wcześniej, jak byliśmy we dwoje to była całkowicie zbędna, były tygodnie, że chyba nikt z niej nie skorzystał.
@CePeK: ja bym wolał dodatkową garderobę. Mam teraz 5,3 metra łazienki i wydaje się serio spora. Garderoba pozwala na uniknięcie dużej szafy w mniejszym pokoju co zajmuje sporo miejsca.
ja zostawiłbym tak jak jest. jak będziesz chciał robić garderobę (chociaż nie wiem po co bo masz na przeciwległej ścianie szafę) to ile przesuniesz drzwi? 40cm? bo masz komin, w którym idą pewnie piony i wentylacja. Robić dwie łazienki to będziesz musiał zlikwidować szafę na korytarzu, bo gdzieś muszą być wejścia do nich. A tak masz komfortową łazienkę. I wiem że da się zaprojektować łazienkę na 3,5m2 bo też takie projektuje ale