Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy ja jestem jakiś upośledzony czy o co chodzi xD
Kto tu jedzie przed kim? Ja jade jak zielony i już bym z 3 razy auto skasowal, bo mi wyjeżdżają i sie sapia do mnie. Obecnie to wyglada troche inaczej niż na googlu. Jak ktoś nie kojarzy gdzie to, to na wprost jest UMWD.
#wroclaw #prawojazdy
Jechanka - Nie wiem czy ja jestem jakiś upośledzony czy o co chodzi xD
Kto tu jedzie ...

źródło: foto

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
@mayek: https://www.google.pl/maps/@50.0704755,19.9440241,3a,75y,254.13h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1sx3E2Hziib3ajyhZoj1rVWQ!2e0!7i16384!8i8192

Mimo znalezienia 30 lat temu prawka w czipsach w tym przypadku mam mieszane uczucia.
Kraków, skrzyżowanie Warszawskiej i Szlak.
Skręcam w lewo moją małą torpedą ix20 nie tak jak ten srebrny ścinający, a tak (da się, testowałem) by cały mój bolid był już na Warszawskiej i jadę drogą z pierwszeństwem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Warszawska jest jednokierunkowa.
  • Odpowiedz
@dzidziaka i gdzie jest problem w opisywanej przez ciebie sytuacji? Kolejne zwykle skrzyżowanie, skręcasz w prawo to ustepujesz tym z naprzeciwka.

To wszystko to są całe skrzyżowania. Zobacz np. na to poniżej. Zgodnie z teoria Vikinga czerwony powinien mieć pierwszeństwo przed żółtym bo wjechał już na drogę z pierwszeństwem. A tak nie jest bo to jest zwykłe skrzyżowanie, oboje są na podporządkowanej, a pierwszeństwo ustala się przed skrzyżowaniem.
Krupier - @dzidziaka i gdzie jest problem w opisywanej przez ciebie sytuacji? Kolejne...

źródło: temp_file.png61707635641280964

Pobierz
  • Odpowiedz
@Krupier: Dobrze.
Czyli włączam się jak czerwony, jestem na pasach, widzę żółtego zatrzymuję się. Jednocześnie jadący za mną, który jechał (z lewej strony rysunku) cały czas drogą z pierwszeństwem radośnie wjeżdża mi w dupę bo się nie spodziewa że ja się zatrzymam?
Kogo dotyczy znak ustąp pierwszeństwa który widzi żółty? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
EDIT: Dlaczego żółty zakłada że znalazłem się na drodze głównej wjeżdżając z podporządkowanej?(
  • Odpowiedz
@dzidziaka co?

Po pierwsze nigdzie się nie włączasz, skręcasz po prostu, zmieniasz kierunek jazdy. Jesteś na podporządkowanej tak samo jak pojazd przed tobą. Skoro oboje jesteście na tym samym prawie to trzeba jakoś rozstrzygnąć pierwszeństwo skoro wasze kierunki ruchu się przecinają. W tym przypadku rozstrzyga je Art. 25 ust. 1 PoRD czyli tzw. potocznie zasada prawej ręki.

Jeśli zaś jadacy drogą z pierwszeństwem w ciebie wjedzie to będzie to wymuszenie pierwszeństwa z
  • Odpowiedz
@Krupier: Źle napisałem.
Jadę jak czerwony. Z prawej widzę że jedzie główną pojazd, ale uznaję że dynamicznym manewrem nie wymuszę na nim pierwszeństwa. Wyjeżdża mi żółty, który widział zbliżający się pojazd na głównej, ale bierze udział w dyskusji na wykopie więc ma pierwszeństwo. Przede mną, nie przed tym który właśnie wjechał mi w dupę a któremu powinien ustąpić.
Do tego zmierzam.

Będąc trochę pokrętnym (a może nie?) to żółty też zmienia
  • Odpowiedz
@dzidziaka no tak, oboje zmieniacie kierunek jazdy.

Co do twojej sprecyzowanej sytuacji to będziesz winnym wymuszenia pierwszeństwa na pojeździe jadącym po drodze z pierwszeństwem.

Podjąłeś ryzyko dynamicznego manewru, źle obliczyłeś, że zdążysz (lub nie widziałeś żółtego chociaż to raczej niemożliwe) przed obydwoma (bo obojgu musisz ustąpić), doszło do kolizji na skrzyżowaniu, a byłeś jedynym w tej sytuacji, który nie miał w ogóle pierwszeństwa przed innymi pojazdami.
  • Odpowiedz
@Krupier: Ja nie zmieniam, bo jadę prosto( ͡º ͜ʖ͡º). Manewr zmiany już zakończyłem.
Obliczyłem dobrze. Żółty powinien widzieć poruszającego się główną i ustąpić mu pierwszeństwa.
A nie wykorzystywać fakt, że jeszcze ja się dynamicznie tam znalazłem.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przykład z Warszawską podałem, bo zdarzyło mi się parokrotnie wygląda na to lekko wymusić.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przyznaję się
  • Odpowiedz
oczywiście ma też znaczenie w jakiej kolejności wyjeżdżacie na skrzyżowanie, jeśli idealnie równocześnie to ty, ale wtedy w zasadzie powinniście się minąć bezkolizyjnie. jeśli czerwony przekracza przerywana linię jako pierwszy to należy przyjąć, że jest już na głównej


@Viking-:
Darek08 - >oczywiście ma też znaczenie w jakiej kolejności wyjeżdżacie na skrzyżowani...

źródło: 8b63fedf53cf0439baf85672ec3c4a99

Pobierz
  • Odpowiedz